دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹

پارک پنجره جهان شنزن


شاید تا کنون با خودتان کلنجار رفته باشید که بزرگترین پهته سبز و باغ را در کجا می توانید پیدا کنید اما به طور نا باورانه پاسخ این سوال را ما در جستجو های خود در یکی از کشورهای آسیایی پیدا کردیم و آن هم جایی نیست جز چین! چینی ها یک باغ یا همان پارک بزرگ جهان را در شهر شنزن ساخته اند که از نظر مساحت حدود ۴۰۰ هزار متر مربع است.

 

در این پارک می توانید دیدنی های دنیا را به طور مامت وار دیدن کنید از آن ها لذت ببرید و این کاری است که در نمونه خود بی نظیر است. در واقع شما با رفتن به این مکان انگار که از مهمترین دیدنی های دنیا بازدید کرده اید و این را مدیون ماکت ها هستید.

 

انواع دهکده ها و آداب و رسوم مردم دنیا و حتی قبلیه ها در این مکان نمونه سازی شده اند که شما می توانید در آنجا با آن ها آشنا شوید. برنامه هایی شاد هم به طور زنده در مکان باغ و پارک تفریحی بزرگ جهان برگزار می شود که بسیار سرگرم کننده هستند.

 

تمدن های روز دنیا، مجسمه ها و الهه هایی را در این منطقه می توانید ببینید که بسیار لذت بخش هستند و شما را به ادوار گذشته متصل می کند. در واقع نوعی ادیان شناسی نیز در این مکان با این مجمسمه ها برقرار است. دیدنی کوه ابر سفید در چین هم یکی از جمله جاذبه هایی است که می توانید از آن دیدن کنید.

 

از کشور عزیزمان ایران هم نماد هایی در این مکان قرار دارد که شامل مسجد امام و تخت جمشید فارس و میدان نقش جهان دراصفهان و… را مشاهده می کنید حتی می توانید بخشی از معماری شوش را هم در آن مشاهده کنید که به طور ماکت سازی شده محل بازدید کنندگان بسیاری است.
سعی کنید هر شب ساعت ۷ در این مکان و در میدان اصلی حضور داشته باشید تا از جشن ویژه ای که بر پا می کنند و در آن رقص نور و آواز و نورپردازی برپاست بهره ببرید. هنرمندانی از جای جای دنیا در این مکان حضور دارند و موجب می شوند که شما شادی زاید الوصفی را تجربه کنید.