جمعه, ۲۷ مهر , ۱۳۹۷

عجیب ترین چاه دنیا به نام چاند بائوری در هند


چاند بائوری
عجیب ترین چاه دنیا به نام چاند بائوری در هندReviewed by Zm on Oct 18Rating:

تاکنون جاذبه های گردشگری زیادی از کشورها و شهر های مختلفی به شما معرفی کرده ایم که هر کدام به نحوی، حیرت انگیز و جالب و جذاب بوده اند اما امروز می خواهیم یک جاذبه بسیار عجیب به شما معرفی کنیم که می توان گفت در نمونه خود بی همتاست!

چاند بائوری

همیشه دیدار کردن از چاه کمی رعب آور و دهشت انگیز است اما اگر چاه چاند بائوری را ببینید شاید نظرتان عوض شود. این چاه که در روستای Abhaneri در استان Rajasthan  هندوستان قرار دارد، حدود هزار سال پیش یعنی در قرن دهم میلادی ساخته شده است.

چاند بائوری

چاند بائوری

علت ساختن این چاه به این شکل مبارزه با مشکلات کم آبی بوده که در این منطقه مشاهده شده است، چرا که اهالی این روستا مجبور بودند چاه های بسیار بسیار عمیقی حفر کنند و از آن آب در بیاورند اما عمق بلند بسیاری از چاه ها شاید مانع سالم رسیدن چاه کن ها تا آخر حفر چاه می شد. به هر حال باید راهی نو در این کار ایجاد می کردند که البته ذهنشان هم به خوی کار کرده و چاه پله ای ایجاد کرده اند!

چاند بائوری

مردم این منطقه برای برداشت آب مجبور بوده اند یک ارتفاع ۳۱ متری که چیزی حدود یک ساحتمان ۱۳ طبقه ای است را از این پله ها که جمع آن ۳۵۰۰ پله است پایین بیایند و آب برداشت کنند.

چاند بائوری

علاوه بر پله ای بودن این چاه که آن را خاص کرده می توان گفت که، مدل معماری این چاه در هزاران سال پیش نشان از اصالت هنر در هندوستان داشته است.

چاند بائوری

در مقابل این چاه عجیب یک معبد قرار دارد که مربوط به سال ۸۰۰ میلادی است و هنوز هم پا بر جاست.

 

چاند بائوری

این محل و چاه دارای فواره های جالبی است که از آن در فیلم های مهمی استفاده شده و برخی سکانس های فیلم ها در این مکان، فیلم برداری شده است که نشان از اهمیت آن برای مردم هند است.

چاند بائوری

 

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


8 × = 56برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید
نام:
موبایل:
گروه:
لطفا کدفعال سازی را وارد کنید:

به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم