c معرفی چند مکان دیدنی که در ترکیه باید هم ببینید
جمعه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۸

چند مکان دیدنی در ترکیه


بسیاری از ایرانی های عزیز از این روزها در حال تدارک و برنامه ریزی برای سفرهای عیدانه خود هستند و طبق معمول به احتمال زیاد بسیاری از گردشگران قصد رفتن به کشور ترک ها یعنی ترکیه را دارند. شاید شما هم در حال برنامه ریزی باشید که کجا ها را دیدن کنید و برنامه ریزی های سفر را انجام می دهید. ما امروز یک لیست از دیدنی های ترکیه را تنظیم کرده ایم که می توانید برای دیدن از آن ها شروع کنید.

ساحل پاتارا

 

ساحل پاتارا یکی از سواحلی است که حتما از دیدن آن در ترکیه لذت خواهید برد. این ساحل یکی از پر امتداد ترین سواحل شنی است که فقط یک کافی شاپ در آن می توانید ببینید! جالب است که یک نمونه لاک پشت هم در آنجا زندگی می کند که نمونه دیگری ندارد. می گویند این لاک پشت سر بزرگی دارد و هر ساله تولید مثل دارد. افسانه بابانوئل هم از دهکده ای پا گرفته که در کنار این ساحل است و مربوط به قرن ۱۴ میلادی است.

 

کوه نمرود

 

کوه نمرود هم یکی از جاذبه های دیگری است که سال های سال مقر گردشگران بوده است. این کوه با ارتفاعی به اندازه ۲۱۳۴ متر در موقعیت جنوب شرق ترکیه قرار دارد و شهر آدی یامان نزدیک آن است. داستان کوه نمرود به این صورت است که در سال ۶۲ قبل از میلاد پادشاه آن زمان اقدام به تراشیدن اشیا و اشکالی در قله این کوه کرد که با نام خودش ثبت شود. این اشیا شامل مجسمه های بزرگ، دوشیر و دو عقاب و خدایان یونانی و ایرانی است. وقتی این مقبره ساخته می شد سر آن جدا شد و به زمین افتاد. طلوع خورشید این مکان واقعا دیدنی است و بسیاری از افراد برای دیدن طلوع خورشید به آنجا می روند

اولودنیز

 

اولودنیز یک دهکده زیبا و توریستی است که در سواحل جنوب غربی از دریای اژه بنا شده و هر ساله تعداد زیادی از افراد از صفای این دهکده بهره مند می شوند. خلیج این دهکده یک تالاب آبی رنگ است که واقعا دیدن دارد. عکاسان علاقه زیادی به این ساحل مدیترانه ای دارند و بسیاری از عکس های هنری خود را در آن جا شکار کرده اند. عکس های پانورامای زیادی که مشهور شدند بخاطر این مکان بوده اند. شما نیز می توانید به این مکان بروید و دیدنی های آن را از نزدیک لمس کنید.

کتابخانه سلسوس

 

از شهر افسوس که یکی از زیباترین و محبوب ترین و دیدنی ترین جاذبه های ساحل غربی ترکیه است جز ویرانه ای چیزی نمانده است  و در عین حال باز هم بسیاری از افراد از آن هر ساله دیدن می کنند. معبد آرتمیس در این شهر بود و یکی از عجایب هفتگانه جهان. این معبد در سال ۴۰۱ بعد از میلاد تخریب شد. اما هنوز هم کتابخانه و سالن تئاتر آن هنوز هم که هنوز است قابل بازدید و مشاهده است. این کتاب خانه که ۱۲ هزار تومار در آن زمان در آن نگهداری می شد ساخته و پرداخته ۱۲۵ سال بعد میلاد بود. مقبره سلسوس فرماندار آسیا نیز در آن جا بود. این مکان بازسازی شده و شما می توانید از آن دیدن نمایید.

این جاذبه های تاریخی هر ساله تعداد زیادی مسافر را از آن خود می کند که ما پیشنهاد می دهیم حتما از آن جا دیدن کنید.

 

مطالب پیشنهادی :

Comments are closed.


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم