یکشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۷

کاخ توپ کاپی در استانبول ترکیه


کاخ توپ کاپی
کاخ توپ کاپی در استانبول ترکیهReviewed by Zm on Apr 19Rating:

کاخ توپکاپی یکی از کاخ ها و ابنیه های تاریخی است که در سال ها پیش یعنی قرن های ۱۵ تا ۱۹ ساخته شده است و مربوط به امپراتوری عثمانی بوده است. این کاخ قبل از مردن سلطان محمد ساختن آن تمام شد.

 

کاخ توپ کاپی

در این کاخ اتفاقات زیادی رخ داده که بسیاری از آن ها خوب نبوده اند اما کاخ توپ کاپی استانبول هم اکنون یکی از مهمترین و جاذبه های دیدنی استانبول به شما ر می رود. این کاخ در قسمت تلاقی تنگه بسفر و از طرفی خلیج شاخ طلایی و دریای مرمره قرار دارد.

کاخ توپ کاپی

در دوره عثمانی این یکی از بهترین کاخ هایی بوده که ساخته شده اند. این کاخ بر اثر گدشت مدت ها هی رنگ عوض کردو قیافه اش عوض شد. اما چهار باغ این کاخ همچنان به قدرت خود باقی اند. در قسمت راست این کاخ درختان تنومندی از سرو قرار گرفته اند که زییایی آن را دو چندان کرده اند.

کاخ توپ کاپی

مطبخ های کاخ همه در این سمت شروع به پختن غذا می کنند. .کاخ توپکایی هم اکنون به عنوان یک نمایشگاه بزرگ از عتیقه جات دوره عثمانی تبدیل شده که در آن نقره و ظروف و چینی و کریستال  به نمایش گذاشته اند و محلی مجلل و زیبا تبدیل شده است. ظروف چینی ما را به یاد هتل کریستال استانبول انداخت که می توانید از آن برای اقامت خود دیدن کنید از طرفی برای خرید می توانید مرکز خرید گالریا در استانبول را هم مورد هدف خود قرار دهید.

کاخ توپ کاپی

در قسمت چپ این کاخ می توانید حرم سرایی را ببینید که دوره عثمانی محل خاندان سلطان بوده است. در بخش آخر کاخ یعنی بخش سوم می توانید کتابخانه، لوازم خصوصی شاه، سالن احتماعات و … را مشاهده کنید. البته جواهرات همسر سلطان نیز در این مکان برای دیدن مردم قرار داده شده اند. در این موزه ها می توان ردای حضرت محمد صلی الله علیه وآله را مشاهده کنید. این ردا توسط عثمانی ها بعد از پذیرش اسلام به ترکیه آورده شده است. تابوت سنگی اسکندر نیز در بخش عتیقه جات تاریخی قرار داده شده است.

کاخ توپ کاپی

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


7 + = 10


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم