پنج شنبه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۷

کاخ دولما باغچه در استانبول


معرفی کاخ دولما باغچه در استانبول
کاخ دولما باغچه در استانبولReviewed by Zm on Apr 17Rating:

دیدنی های تاریخی استانبول به دلیل اینکه ترکیه و این شهر مدت ها تحت امپراتوری عثمانی مرکز حکومت بوده است بسیار زیادند چرا که باید بناهایی به دستور پادشاه برای رفاه حال وی و تشریفات پادشاهی ساخته می شد و مردم این کار را برای شاهان خود انجام می داده اند. اغلب بناهایی که تا کنون شرح داده ایم به دستور شاه ساخته شده اند که هدفشان یا دیده بانی بوده یا محل اجلاس های شان یا اینکه شاه می خواسته در محیطی دنج با اهل حرم خود در تابستانی خنک یا زمستانی گرم به سر کند. کاخ دولما باغچه هم که یکی از دیدنی ها و جاذبه های استانبول است از این قاعده مستثنی نیست.

معرفی کاخ دولما باغچه در استانبول

کاخ دولما باغچه یکی از دیدنی ترین کاخ های تاریخی است که در استانبول محل عبور و مرور و تردد توریست های بسیار زیادی شده استو این کاخ حدود ۶۰۰ متر است و محل برپایی آن ساحل اروپایی بسفر است . سلطان عبدلمجید در قرن ۱۹ نمای بیرونی این کاخ را طراحی و ساخته است. یک سالن بزرگ در این کاخ وجود دارد که به دلیل وجود ۵۶ تا ستونش مشهور تر است و یک چلچراغ بزرگ با وزن حدودی ۵ تن زیبا تر شده است. این چلچراغ با وجود ۷۵۰ لامپ توانسته به نحوی، این کاح را زیباتر و روشن تر جلوه بدهد. اگر به جاذبه های طبیعی هم علاقه دارید می توانید تنگه بسفر در استانبول هم ببینید و لذت ببرید.

معرفی کاخ دولما باغچه در استانبول

در گذشته های دور این کاخ محلی برای نگهداری انواع پرنده هایی بوده که از سرزمین های مختلف به این مکان آورده می شده و نگهداری میشده تا پادشاه لذت ببرد. اگر نگاهی به ساعت های نصب شده در این کاخ کنید همه روی نه و پنج دقیقه ثابت اند و دلیلش هم این است که در سال هزار و نهصد و سی و هشت موسس جمهوری ترکیه در ده نوامبر در این وقت وفات یافته است. علاوه بر این کاخ ۴ مکان دیدنی در استانبول وجود دارد که هر بازدید کننده و توریستی از آن دیدن می کند شما هم باید ببینید.

معرفی کاخ دولما باغچه در استانبول

در کاخ دولما استانبول راهنمایانی هستند که تمام مسافران و توریست ها را راهنمایی می کنند یعنی تورهای داخلی کاخ هر ۲۵ دقیقه یکبار انجام می شوند و اگر شلوغ باشد هر ۵ دقیقه یک بار.

برای دیدن از این کاخ باید حدود ۲ ساعت وقت بگذارید.

معرفی کاخ دولما باغچه در استانبول

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


3 − = 2برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید
نام:
موبایل:
گروه:
لطفا کدفعال سازی را وارد کنید:

به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم