یکشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۷

معرفی کلیسای جامع نوتردام در پاریس


کلیسای جامع نوتردام
معرفی کلیسای جامع نوتردام در پاریسReviewed by Zm on Oct 8Rating:

وقتی به پاریس سفر می کنید بسیاری از جاذبه های دیدنی پیش روی شماست که می توانید از بین آن ها مواردی را که بیشتر با سلیقه تان سازگار است را مشاهده کنید. انواع بناهای تاریخی مثل قلعه ها، کلیسا ها یا جاذبه های طبیعی مثل پارک ها و مکان های بکر طبیعی، حتی موزه ها و … همه می توانند در لیست شما باشند.  برای اطلاع از جزییات تور فرانسه هم اکنون می توانید با ما در تماس باشید.

 کلیسای جامع نوتردام

کلیسای جامع نوتردام یکی از جاذبه های بسیار جذاب در اروپا است که در شهر پاریس سال هاست پا برجاست تا گردشگران علاقمند، از آن دیدن کنند.  کلیسای جامع نوتردام  محل عبادت بسیاری از مردم بوده و است.

 کلیسای جامع نوتردام

گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا، به این مکان علاقه دارند و از آن دیدن کرده اند. کلیسای مورد نظر در کنار رود سن واقع شده است و عمر بیش از هفتاد ساله اش آن را در اروپا محبوب کرده است.

 کلیسای جامع نوتردام

شمار گردشگران این مکان، هر سال به ده میلیون نفر می رسد. از همه مهم تر در مورد این کلیسا معماری جذاب آن است. این کلیسا شهرت بین المللی دارد و شاید بیشتر آن مدیون همین معماری سنتی آن است که بعد از ۷۰۰ سال هنوز برای مردم این عصر، جدید و جالب و جذاب است.

 کلیسای جامع نوتردام

اگر تا کنون به معنی نوتردام فکر نکرده اید باید به شما بگوییم که در این واژه به معنی بانوی من است!  این کلیسا دارای دو برج دو قلو است که هر کدام ۷۰۰ متر هستند.

در برج سمت راست با پیمودن حدود دویست پله، به ناقوس کلیسا می رسید. تا کنون ناقوسی به این بزرگی در هیچ جای جهان قرار داده نشده است. این ناقوس یا زنگ حدود سیزده تن وزن دارد و این فوق العاده است!

 کلیسای جامع نوتردام

زمانی که وارد حیاط کلیسا می شوید می توانید شمار بسیار زیادی از مجسمه هایی که داستان تاریخی یا افسانه ای دارند را مشاهده کنید. یکی از این مجسمه ها حضرت مسیح است که به صلیب کشیده شده است. از سمتی به مجسمه مریم مقدس می رسید. حتی نمادی از پادشاهان فرانسوی هم قرار داده شده است. این جاذبه گردشگری پاریس بسیار دوست داشتنی و چشم نواز است

 کلیسای جامع نوتردام

کنده کاری ها و هنر های روی چوب خیلی زیباست که در این مکان قرار داده شده است. اگر وارد محیط درونی کلیسا شوید با منظره ای هیبت انگیز روبرو می شوید که دارای تزیینات جذاب، تابلوهای معروف و… است.

این کلیسا را با نام بانوی پاریس هم می شناسند.

 کلیسای جامع نوتردام

آدرس: ۶ Parvis Notre-Dame – Place Jean-Paul II, 75004 Paris, France

 کلیسای جامع نوتردام

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


2 + 1 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم