c کمی تا حدودی از دبی و جاذبه های آن!
پنج شنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۸

کمی تا حدودی از دبی و جاذبه های آن!


شهر دبی یا دوبی یگی از پرجمعیت ترین شهرهای مهم امارات متحده ی عربی است که جاذبه های دیدنی زیادی دارد و توانسته در بین شهرهای پر رفت و آمد دنیا قرار بگیرد! امروز کمی در مورد این شهر و جذابیت های آن برایتان خواهیم گفت باشد که این شهر را هم در لیست مناطق سیاحتی خود قرار دهید!

از اماکن دیدنی این شهر می توان به مسجد جمیرا، خانه شیخ سعید، باغ وحش دبی ،پیست اسکی دبی‌، موزه دبی، برج خلیفه دوبی، پالم‌ جمیرا‌،برج العرب ، پارک آبی وادی وحشت دبی، پارک خور،پارک ساحلی الممرز ،پارک ساحلی جمیرا  ،جزیره جبل علی ، و… اشاره کرد که در زیر به توضیحاتی مختصر در این باره خواهیم پرداخت!

 

پارک آبی وادی وحشت دبی

این محیط ۵ هکتاری با پیشرفته ترین وسایل یعنی حدود ۲۳ بستر تفریحی متفاوت که همه روی آب بنا نهاده شده موجب شده خود را به عنوان پیشرفته ترین پارک آبی در دنیا جا بیندازد!

 

بنابراین باید حتما از آن دیدن کنید این تجربه لذت بخش را به لیست تجارب خود بیفزایید! دو هتلی که این پارک مابین آن ساخته شده برج العرب و هتل ساحلی جمیرا می باشد که شهرت بسیار زیادی دارند. خوب است کمی هم در مورد برج العرب برایتان بگوییم.

برج العرب

برج العرب یکی از زیباترین و مشهور ترین هتل های دنیاست که با هتل های معمولی فرق دارد! چرا که برج العرب کاملا روی دریا قرار دارد و تا ساحل حدود ۲۸۰ متر فاصله دارد!

 

این جزیره ساختنی و مصنوعی با عث شده که برج العرب با ارتفاع ۳۲۱ متر روی آن ساخته شود و شامل سوئیت هایی باشد که با اتاق های هتل های عادی فرق دارد! هر سوئیت این برج حداقل ۱۶۹ متر مربع است! به همین دلیل یکی از گرانترین هتل های دنیاست! در بین ۲۰۲ سوئیت این برج سوئیت های ۷۸۰ متری نیز دیده می شود! امیدواریم بتوانید این هتل را تجربه کنید!

اتوبوس شگفت انگیز دبی

شاید تا کنون از اتوبوس های زیر دریایی دوبی چیزی شنیده باشید! این اتوبوس دو زیست است یعنی هم در خشکی و هم در دریا به راحتی به دوست داران زیبایی و هیجان سرویس می دهد!

 

این اتوبوس روی خور دوبی حرکت می کند. البته دارای امکانات خوبی نظیر جلیقه های نجات، خدمات فوری، تهویه هوا و… می باشد تا همه بتوانند با آرامی از این سرویس استفاده کنند. یک راهنما نیز وجود دارد که مسئول توضیحات در این اتوبوس است.

برج خلیفه دوبی

این برج یکی از دیدنی های دوبی است که ارتفاع ۸۲۸ متری آن ، آن را از تمام جاها متمایز کرده و کاملا در دید است. این برج حدودا ۳ سال دارد ( تا ۲۰۱۳ ) و می توان گفت بزرگترین سازه دست بشر است چرا که تا آنتن آن به حدود ۱ کیلو متر می رسد!

 

در این بخش تمام امکانات رفاهی تفریحی وجود دارد و در بخشی از آن به گیاهان و محیط زیست پرداخته اند! البته این برج دارای طاقی است که نشات گرفته از معماری اسلامی است.

مطالب پیشنهادی :

Comments are closed.


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم