چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹

معرفی ۳ موزه مشهور در دبی


توریست هایی که به هوای دیدار مکان های تاریخی روانه کشورهای مختلف می شوند می توانند در دبی هم به اهداف خود برسند. به همین منظور سه موزه مشهور به شما معرفی می کنیم که محل دیدار تاریخ دوستان در دبی است.

موزه دبی

  موزه ی دبی

در قلعه الفحیدی می توانید پر بازدید ترین موزه دبی را مشاهده کنید که رود دبی در کنار آن زیبنده آن است و قدمت آن به قرن ۱۸ بر می گردد. اگر می خواهید قدمت و تاریخ شهر دبی را بدانید و از فرهنگ این شهر سر در بیاورید به این موزه بروید تا به وسیله اشیا و تصاویر کاملا توجیه شوید. در این موزه به دوران استخراج مروارید که قبل از استخراج نفت بوده بسیار اهمیت می دهند. در این موزه مجموعه بزرگ اسلحه سازی خاورمیانه نیز وجود دارد که حتما باید از آن دیدن کنید.

ساعت کار: همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۸:۳۰ شب
آدرس: قلعه ی الفحیدی، دبی جدید، دبی
پذیرش: پولی

  موزه ی Narish Khyma
این موزه ها از جالب ترین موزه های دبی است که نزدیک به موزه دبی است و می توانید هر دو را در یک عصر دل انگیز دیدار کنید. در این موزه انواع قایق های محلی، که تعدادی از آن ها منسوخ شده اند و البته برخی هم هنوز در حال جابجایی افراد روی آب هستند نگهداری می شود. در این موزه می توانید قایق های چوبی قدیمی با ظرفیت ۲۰ نفر هم مشاهده کنید که سقف برزنتی آن ها را جالب تر کرده است.
ساعت کار: شنبه ها تا پنج شنبه ها
آدرس: دبی جدید، دبی
پذیرش: پولی

خانه ی شیخ سعید
موزه خانه شیخ سعید هم برای تاریخ دوستان دایر شده است. این موزه دارای معماری جالبی است که سازه های بکار رفته در آن، موجب خاص شدن آن شده است. اولین فردی که در این خانه زیسته شیخ سعید مکتوم بوده که هم اکنون اداره ی شهر بر عهده نوه وی است. در این موزه می توانید انواع سکه ها و اشیا و تمبرهای مرتبط با این فرد را مشاهده کنید. به طور کلی این موزه مربوط به شیخ و ایام زندگی وی می باشد که می تواند بیانگر تاریخ زمان زیست وی می باشد.

ساعت کار: همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب
آدرس: Shindagha، دبی
پذیرش: پولی

امیدواریم که از دیدن این مکان ها بهره مند شوید و از تجربیات خود با ما صحبت کنید.