چهارشنبه, ۲۸ آذر , ۱۳۹۷

۵ جاذبه ی سر سبز در چین را بشناسید!


5 جاذبه ی سر سبز در چین را بشناسید!Reviewed by Zm on Jan 5Rating:

کشور چین که بزرگترین پهنه ی جمعیتی محسوب می شود یکی از کشورهایی است که تا نام آن بر زبان می آید به یاد دیوار بلند و دراز آن می افتیم. اما خالی از لطف است که چین را فقط و فقط با این دیوارها بشناسیم! در این باره باید بگوییم که چین دارای جاذبه های زیبا و دیدنی است که ما در این مقاله می خواهیم به معرفی ۵ مکان سر سبز آن برای عاشقان طبیعت بپردازیم . در این معرفی با ما همراه باشید و چنانچه تجربه ی دارید به ما بگویید تا به این متن بیفزاییم و کاربران را از هر جهت مستغنی کنیم. با ما همراه باشید.

 کوه چان بای شان

کوه چان بای شان

رودخانه ای به نام رودخانه بهشت در کنار این آتشفشان خاموش جاری است. این منطقه بهاری گرم دارد و پارک ملی که در کنار آن واقع شده است محل زندگی گونه های حیوانی وحشی و اهلی  از جمله خرس ها، گوزن ها، پلنگ ها و غیره است

پارک ملی Sanqingshan و پارک جنگلی Zhangjiaji

 پارک ملی Sanqingshan و پارک جنگلی Zhangjiaji

مجموعه شگفت انگیزی از ستون های شنی جمعیت را به سمت خود جذب می کنند و ستونی به ارتفاع ۴۰۰۰ فوت در مرکزیترین نقطه پارک قرار گرفته است.

اما پارک ملی Sanqingshan نیز به همین اندازه جذاب است، ستون های گرانیتی، جنگل های متراکم و انواع و اقسام گیاهان و جانوران در این پارک یافت می شوند.

هاینان

هاینان

هاینان یکی از استان های گرمسیری چین است که بیشتر به یک جزیره در اقیانوس آرام شباهت دارد. تپه های گرمسیری، سواحل شنی، و جنگل های انبوه این جزیره را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری چین تبدیل می کند.

امروزه نقطه اصلی جزیره پر از رستوران ها و مراکزی است که به روس ها تعلق دارند. بازدیدکنندگان می توانند به جزیره میمون ها بروند و آنها را تماشا کنند، غذاهای دریایی بسیار تازه میل کنند و آفتاب بگیرند.

موزه یادبود قتل عام نانجینگ

موزه یادبود قتل عام نانجینگ

این روزها توجه افراد به دوره های سیاه تاریخ جلب شده و گردشگری تاریک پدیده ای است که روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. مثلا کشتارهای کمبوجیه و هیروشیما دو مورد جذاب هستند که گردشگران زیادی را به خود جلب می کنند.

در چین نیز آثاری از کشتارهای بیرحمانه ژاپنی ها در سال ۱۹۷۳ وجوددارد. در آن زمان ژاپنی ها به مدت ۶ هفته چین را محاصره کردند. سربازهای ژاپنی ۲۰۰۰۰۰ مرد، زن و کودک چینی را مورد تجاوز، شکنجه و قتل قرار دادند.

امروزه مردم چین یاد و خاطره کشته شدگان این حادثه تلخ را گرامی می دارند. در این موزه تصاویر، مجسمه ها و شرح خاطرات بازماندگان در دسترس بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

 پارک ملی دره ۹ روستا

پارک ملی دره 9 روستا

به نقل از beytoote شهرت این پارک ملی به آبشارها، روستاهای تبتی، رودخانه های خوشرنگ و جانوران منحصر به فردی که دارد بر می گردد. این پارک بیشتر به رویا شبیه است تا واقعیت. در بعضی از ۹ روستایی که این دره نام خود را از آنها گرفته است هنوز ساکنانی وجود دارد.

گردش در سراسر این پارک و مشاهده ویژگی های منحصر به فرد آن حدود ۳ روز وقت لازم دارد.

این پنج منطقه از مهمترین جاهایی است که تمام گردشگران حتما آنجا را دنبال می کنند و در لیست سیاحت خود جای می دهند. سر سبزی هایی که در چین وجود دارد بسیار دلپذیر و دلچسب هستند خصوصا اینکه برخی از آن ها گونه های حیوانی خاصی را در خود جای داده اند که موجب هیجان است. امیدوارم که این مطلب برای شما مناسب بوده باشد و موجب سفری خوب برای شما بشود.

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


3 × 6 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم