یکشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۷

جاذبه های گردشگری آدانا


آدانا شهری بسیار معروف در ترکیه است که بیشتر مسافران و توریست ها به آن جا سفر می کنند دلیل آن نیز این است که از لحاظ گردشگری بسیار مناسب بوده و دارای خوراکی های بسیار خوشمزه ی محلی می باشد. جاذبه های گردشگری مهم آدانا به صورت زیر است:

قلعه آدانا

قلعه ی بسیار زیبایی در بر روی تپه ای نسبتا مرتفع وجود دارد که محل تجمع توریست های زیادی می باشد نام این قلعه آناوارزا آدانا می باشد و در شرق روستای دلیک کایا می باشد همچنین دشت بزرگی در حوالی این قلعه بوده که توریست ها از آن بسیار بازدید می کنند.

anavarza-ruins

موزه باستان شناسی آدانا

یکی از موزه های بسیار زیبای ترکیه بوده که در این استان قرار گرفته است. در این موزه مجسمه های سنگی بسیار زیبا و بزرگی وجود دارد که از زمان های باستان و کهن به جای مانده است این مجسمه ها در ورودی موزه به کار رفته اند در این مکان توریست ها و مسافران می توانند اشیایی نظیر تابوت با تزیینات حلقه گل ، کوزه ، عکس منجنیق ، کتیبه، محراب و عناصر مختلف معماری را ببینید. از دیگر اشیا زیبا می توان به تابوت ها اشاره نمود که به شکل های مختلفی ساخته شده اند مثل ستاره ی دریایی و برخی از جنس سنگ مرمر اصل می باشند. این موزه آثار و اجناس دوره ی عثمانی را به نمایش گذاشته است و می توان آن را از مهم ترین محل های گردشگری آدانا دانست.

a (1)

تاشکپره (پل سنگی) آدانا

این نام متعلق به پلی سنگی بوده که قدمت آن بسیار بالا می باشد به طوری که باستان شناسان هنوز نتوانسته اند قدمت آن را کشف کنند و به دوره ی خود نسبت دهند همچنین این پل با نام های مختلفی مورد دید و بازدید توریست ها بوده است.

adanatashkopru

در آن کتیبه ای نگهداری می شود که روی آن نوشته شده است: ” این حقیقت  Auxentius است ، این معجزه در زمان سلطنت تان اتفاق افتاده است. در جریان زمستان رودخانه ها ، به عنوان یک ستون غیرمتحرک گره خورده با فولاد ساخته شده است. تو یک جاده پهن بر روی روخانه گسترده کردی  پیش از این ، بسیاری از مردم بی تجربه  تلاش می کردند اما تلاش آنها حتی برای حرکت دادن قوزک پا در نهر کافی نبود. در اینجا شما پل استیل ابدی ساختید. حتی امواج رودخانه هم از فرماندار معروف برای این کار اطاعت می کند.” که این عبارات باستان شناسان را بر آن داشته تا بتوانند از آن اطلاعاتی را به دست آورند و در مورد آن پژوهش های لازم  را انجام دهند. این پل طول بزرگی دارد در حدود ۳۱۰ متر که جز بزرگترین پل های جهان و ترکیه محسوب می شود.

ساعت بویوک آدانا

این ساعت بسیار عظیم در سال ۱۸۷۹ به دستور فرماندار ضیاء پاشا کلنگ خورد و در سال ۱۸۸۲ بعد از چندین سال ساخته شد. دو فرد ارمنی این ساعت که بر روی برج ۳۲ متری قرار دارد می باشند. این ساعت از نماد های این شهر و کشور ترکیه است و برای گردشگرها شگفت آور است.

47777865

مسجد سابانجی آدانا

از جاذبه های مذهبی کشور ترکیه می توان به این مسجد اشاره کرد که ۵۲ هزار متر مربع زیر بنا دارد و در آن گورستان ارمنی ها قرار دارد اذا برای آنها نیز مهم است. این بنا مشترکا توسط بنیاد سابانجی ها و بنیاد مذهبی ترکیه تاسیس شده است. یکی از عجایب این بنا مناره های آن هستند که ۲۸۵۰۰ نفر گنجایش دارند.

85877589252980787391305088001

 

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


+ 4 = 11


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم