سه شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۷

مقبره آتاتورک در ترکیه


مقبره آتاتورک در ترکیه
مقبره آتاتورک در ترکیه Reviewed by Zm on Jul 10Rating:

یکی از جاذبه هایی که از ایرانی ها علاقه زیادی به آن دارند مقبره آتاتورک است و این محل دیدنی از سمت بسیاری از تورهای ترکیه پشتیبانی می شود! اما مقبره آتاتورک کجاست ؟

به ترکی نام این مقبره را آنیتکابیر آنکارا  می نامند که در واقع بنیان گذار جمهوری ترکیه بوده است . محل قرار گیری این مقبره بر روی یک تپه است که در بخشی به نان آنیتپ قرار دارد. این محل در لیست برترین جاذبه های ترکیه قرار دارد.

مقبره آتاتورک در ترکیه

مجسمه مومی شده ی آتاتورک هم می توانید در موزه مربوط به آن مشاهده کنید. علاوه بر این مجسمه مومی شده نامه ها، اشیا و وسایل شخصی اتاتورک را می توانید به خوبی در این محل مشاهده کنید. در نمایشگاه عکس ها هم تصاویر گویای بسیاری از رویداد های مربوط به آتاتورک می باشد.

مقبره آتاتورک در ترکیه

در بنای موزه و مقبره معماری نوین و سنتی با هم دست دردست هم داده و نمایی بسیار زیبا را ایجاد کرده است! به طوری که هنوز رقیب سر سختی از نظر طراحی نیافته است! علاوه بر این سه موزه دیدنی در آنکارا وجود دارد که تاریخ دوستان می توانند از آن دیدن کنند

مقبره آتاتورک در ترکیه

برای دیدار از مقبره آتاتورک باید به آنکارا بروید و از این محل زیبا دیدن کنید! برای سفر به ترکیه خوب است  راهنمای سفر به ترکیه را مطالعه کنید

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


× 2 = 12


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم