دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷

 جاذبه های گردشگری لیسبون پرتغال


این شهر به عنوان شهری بین المللی و یک مرکز تجاری میباشد که به عنوان پایتخت کشور پرتغال محسوب می شود. و از لحاظ قدمت به ۱۲۰۰ سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد و کاشفانی بزرگ همچون واسکو دا گاما این شهر را به شهری به بزرگی امروزی تبدیل کرده اند.

کلیسای استریِلا (Basílica da Estrela)

این کلیسا بسیار زیبا بوده و در قرن ۱۸ میلادی با دستور مستقیم ملکه قائم مقام، ماریای اول پرتغال احداث شد این کلیسا واقع در لیسبون بوده و آرامگاه همان ملکه ماریای اول در آن قرار دارد.

Basílica-da-Estrela

پانتئون ملی (National Pantheon)

این که لیسا تحت عنوان سانتا انگراسیا به مدت ۳ قرن کامل شده است همچنین در سال ۱۹۱۶ پانتئونی برای این کلیسا در نظر گرفته شد که از قهرمانان ملی پرتغال در آن تجلیل می شود.

National-Pantheon

برج بلم (Torre de Belém)

این برج در قرن شانزدهم در رود خانه ی تاگوس به عنوان قلعه ای که همراه با زیورآلات و تزئینات فراوان بوده ساخته شد این قلعه برای حفاظت از شهر در مقابل حملات دشمن احداث شد که برج بلم یکی از مشهور ترین بناهای معروف و زیبای پرتغال بوده که در آن کنده کاری های زیادی از سنگ آهک وجود دارد.

Torre-de-Belém

صومعه ژرومینوس (Mosteiro dos Jerónimos)

این صومعه در اوایل قرن ۱۶ با توجه سبک معماری خاص و زیبایی که نام آن مانوئلینی (Manueline) بوده و برگرفته از یک نوع معماری پرتغالی می باشد، که گوتیک نامیده می شود ساخته شد.

Mosteiro-dos-Jerónimos

بنای یادبود اکتشاف (Monument to the Discoveries)

پرتغالی ها با کشف مناطق و راه های تجاری جدید، توانستند ثروتی عظیم را از آن پرتغال کنند و وارد شهر لیسبون سازند به همین دیلیل برای بزرگ داشت کاشفان به جهت این اقدام بسیار مفید بنایی در اواسط قرن بیستم تحت عنوان بنای یادبود اکتشاف برای دوران اکتشاف احداث کردند.

Monument-to-the-Discoveries

کلیسای جامع سه (Sé Cathedral)

این کلیسا پس از این که شهر از مورها بازپس گرفته شد ساخته شد این مکان در قرن دوازدهم میلادی گرفته شد با وجود بازسازی های زیادی که بر روی این بنا صورت گرفت باز هم برخی از آثار رومی و تمدن رومی را در ذهن نقش می بندد.

Sé-Cathedral

کلیسای سِو هاکی  (São Roque)

این کلیسا بسیار مجلل و زیبا بوده و در شهر لیسبون قرار دارد این کلیسا در قرن شانزدهم میلادی به عنوان یکی از کلیساهای یسوعین ساخته شد این کلیسا تحت عنوان کلیسای سوهاکی بسیار زیبا و همراه با زیور آلات و طلا کاری شده های زیادی همراه است که چشم مخاطبان را به خود وا می دارد.

São-Roque

کاخ ملی پنا (Pena National Palace)

این کاخ در قرن هجدهم میلادی ساخته شد که بسیار رنگ های متنوع در ساخت و رنگ آمیزی آن به کار رفته است که برای مخاطبان باعث شادی و هیجان می شود و همچنین دارای دکوراسیونی از سبک های مختلف می باشد. این بنا برای شاه فرناندو دوم ساخته شد.

Pena-National-Palace

پارک ادوارد هفتم  (Parque Eduardo VII)

در پایان قرن نوزدهم میلادی یک مجموعه ی زیبایی که شامل غرفه‌های تاریخی و گلخانه سرد (Estufa Fria) که می توان آن را یک باغ گلخانه ای محسوب کرد به نام پارک ادوارد هفتم احداث و ساخته شد.

Parque-Eduardo-VII

موزه گوبن کیِن (Gulbenkian Museum)

این موزه آثاری متعدد از ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد تا سال هایاولیه ی قرن بیستم توسط کالاوست گُلبن کِیِن ( Calouste Gulbenkian) که یک نجیب زاده ی ارمنی می باشد آثاری گران بها را جمع آوری کرده است.

Gulbenkian-Museum

موزه ملی هنر باستان  (National Museum of Ancient Art)

این موزه از بزرگترین موزه های شهر لیسبون می باشد که مجموعه ای از تمامی اشیا هنری هنرمندان پرتغالی جمع آوری کرده است همچنین در این موزه یک باغ مجسمه ی آرام واقع شده است.

??????????

موزه ملی  کاشی  (National Azulejo Museum)

این موزه تاریخچه ی کاشی را به طور کامل به تصویر کشیده است به طوری که از قرن چهاردهم میلادی تا به امروز آن چه که از کاشی ها و سرامیک ها وجود دارد را در خود جای داده است.

National-Azulejo-Museum-e1437485981635

پل ۲۵ آوریل (The Ponte 25 de Abril)

این پل، پلی بسیار بزگ بوده که طول آن دو کیلومتر می باشد و در صنعت پل سازی از شاه کار های زمان خود محسوب می شود این پل بر روی رودخانه تاگوس قرار دارد در سال ۱۹۶۶ احداث شده است و از طرفی نیز این پل به انقلاب میخک ۱۹۷۴ اشاره می کند.

The-Ponte-25-de-Abril

هاسیو (Rossio)

نام میدانی بسیار مجلل و زیبا که با فواره ها و بنای یادبود شاه پدرو چهارم در مرکز آن مزین شده است.

Rossio

آسانسور سانتا ژوستا (Elevador de Santa Justa)

این آسانسور توسط شاگردی از شاگردان گوستاو ایفل برای حمل و نقل مردم به بالا در مرکز شهر لیسبون در قرن بیستم ساخته شد.

Elevador-de-Santa-Justa-e1437485703231

قلعه سائو ژورژ (Castelo de São Jorge)

این قلعه در قرن یازدهم میلادی به دست مور ها احداث شد و در زمانی که لیسبون دوباره بازپس گرفته شد به دست صلیبیون در سال ۱۱۴۷ سقوط کرد در حالی که به عنوان آخرین سنگر محسوب می شد.

Castelo-de-São-Jorge

کاخ ملی سینترا (Sintra National Palace)

این کاخ فاصله اش با شهر لیسبون حدود ۴۰ کیلومتر می باشد این کاخ متعلق به پادشاهان پرتغلی بوده و از لحاظ نقش و تزئیینات به وسیله کاشی کاری ها و رنگ آمیزی های متنوع جلوه ی زیبایی را به خود اختصاص داده است.

Sintra-National-Palace

میدان بازرگانی (Praça do Comércio)

بعد از زلزله ای که در سال ۱۷۵۵ در شهر لیسبون اتفاق افتاد یکی از آثاری که احداث شد میدان بازرگانی می باشد در مرکز این میدان، یک بنای تاریخی وجود دارد که به شاه خوزه اول نسبت داده شده است ودر این میدان قرار گرفته است.

Praça-do-Comércio

کلیسای کارمو (Igreja do Carmo) ایگریژا دو کارمو

این کلیسا پس از زلزله ی سال ۱۷۵۵ فرو ریخیت و اکنون خرابه های آن تحت عنوان کلیسای کارمو وجود دارد. سال حداث این کلیسا ۱۴۲۳ می باشد.

Igreja-do-Carmo-

میرادور د سانتا لوزیا (Miradouro de Santa Luzia)

این نام محلی برای دید بانی که بازدید کنندگان می توانند در زیر یک آلاچیق در ایوان زیبای واقع در باغی این محل را تماشا کنند. این نقطه ی دیدبانی یک نمای ۳۶۰ درجه به خود اختصاص داده است.

Miradouro-de-Santa-Luzia

 

 

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


4 × 6 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم