c دریاچه اوان
چهارشنبه, ۲۹ آبان , ۱۳۹۸

دریاچه اوان


در فصل تابستان و بهار بهترین فرصت برای افراد پر مشغله جمعه هایی است که می توانند به دامان طبیعت سری بزنند و از دیدار آن روح خود را تلطیف کنند. در همین حوالی و نزدیکی ها در کشور خودمان تعداد زیادی دریاچه و مراتع وجود دارد که پذیرای مهمانان است.

 

دریاچه اوان یکی از دریاچه ها و جاذبه های گردشگری ایران است که در قزوین واقع شده است. این دریاچه در منطقه تاریخی الموت قرار دارد که حدود ۸۵ کیلومتری از شمال قزوین فاصله دارد. اگر به ۴ روستای معروف قزوین یعنی اوان و وربن و زواردشت و زرآباد برسید می توانید به راحتی به مسیر دریاچه برسید. مساحت دریاچه حدود ۷۰ هزار متر است اما عمیق ترین جای آن ۶ متر عمق دارد که شنا ممنوع است.

 

چشمه های زیر زمینی بیشترین منبع تولید اب این دریاچه اند. جوشش های دریاچه دائمی بوده که موجب شده بسیار زلال باشد. در این دریاچه انواع گونه های ماهی ها نظیر قزل آلای خال دار، کپور و اردک ماهی قابل صید است. پرندگانی همچون قو و غاز و مرغابی و … نیز زیبنده ی این دریاچه اند.

 

البته این دریاچه در ۴ فصل سال دارای گردشگرهای زیادی است. با بر افراشتن پرچم سازمان ملل و ایران این دریاچه به یکی از قطب های گردشگری دنیا تبدیل شده است.

 

قایق سواری در فصل تابستان در این محل بسیار لذت دارد. در زمستان هم بخاطر یخ بستن دریاچه علاقمندان به اسکیت سواری می پردازند.

 

برای اسکان بهتر است از چادرهای شخصی استفاده کنید تا آرامش بیشتری داشته باشید چرا که ممنوعیتی برای این موضوغ وجود ندارد.

 

مطالب پیشنهادی :

Comments are closed.


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم