یکشنبه, ۱۵ تیر , ۱۳۹۹

موزه قدیمی دبی


موزه دبی در قلعه الفهد قرر دارد که یکی از قدیمی‌ترین ساختمان‌های دبی می باشد ،این موزه یکی از موزه های هنری دبی می باشد . موزه دبی بسیار هنری، جذاب واز موزه‌های تفکربرانگیز است.

 موزه قدیمی دبی
بسیاری از گردشگران برای دیدن این موزه به دبی سفر می کنند و موزه ای است که همه به هم پیشنهاد می کنند. به نظر می‌رسد که قدیمی‌ترین بنای دبی است.
در گذشته، از این قلعه برای دفاع از شهر دبی در برابر قبایل جنگجوی همسایه استفاده می‌شد و در زمانهای مختلف تاریخی، به عنوان مقر حکومت، اقامتگاه امیر، انبار مهمات و زندان نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

 موزه قدیمی دبی

دیوارهای این قلعه از مرجان و صدف دریا ساخته شده‌اند که با آهک به هم چسبیده‌اند. تیرهای چوبی به نام نگهدارنده اشکوب‌ بالایی را نگه می‌‌دارند و سقف از ساق برگهای‌ نخل، گل و گچ ساخته شده است. در ورودی قلعه، یک در بزرگ با میخهای‌ آهنی وجود دارد و دیوارها و برجهای‌ جنگ‌زده آن گواه درگیری و جنگ های گذشته هستند.

 موزه قدیمی دبی
با باز دید از این دبی آیین و فرهنگ دبی برای شما بازگو می شود  . قلعه در اصل به عنوان اقامتگاه فرمانروایی دبی و برای دفاع از دریا ساخته شده است. این قلعه یک بار باز سازی شده است. مقر موزه نیز گسترش یافت تا منطقه های وسیع زیر حیاط قلعه قدیمی را در بر بگیرد .این موه در حال پیشرفت می باشد.

 موزه قدیمی دبی
تمامی قسمت‌های زندگی گذشته دبی با یک روش جذاب و جالب به نمایش گذاشته شده است: در واحد های مربوط به دهه های مختلف قدم بزنید، در یک واحد تکمیل شده با روش زندگی در یک خانه سنتی اماراتی آشنا شوید، به زندگی بدوی امارات نزدیک شوید، یادگیری درباره یافته‌های مربوط به باستان‌شناسی از منطقه یا رفتن زیر آب برای کشف قسمتی از دریا که یا شکار مرواریدش و صنعت ماهیگیری باعث رشد دبی شده است. موزه‌ دبی را جذاب و آموزنده خواهید یافت.

 موزه قدیمی دبی