دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷

کاخ شاهنشاهی بانکوک


کاخ شاهنشاهی بانکوک
جاذبه های گردشگری بانکوک به عنوان مرکز و پایتخت تایلند بسیار زیادند. به طور عمده یکی از جاذبه های گردشگری این کشور معابد هستند که در بانکوک هم شماری از آن ها را می توانید مشاهده کنید.
کاخ شاهنشاهی بانکوک
یکی از معابد بزرگ و پر طرفدار این منطقه معبد بودای زمردین  Emerald Buddha است. این معبد یا کاخ بزرگ شاهی شامل تعداد زیادی از ساختمان هایی است که قدیمی اند و از اواخر قرن هجده تا نیمه های قرن ۲۰ ام محل زندگی شاه ها و بزرگان تایلند بوده اند. در واقع معبد زمردین از سال ۱۷۸۲ شروع به ساخته شدن کرد که ادوات اولیه آن برای ساخت چوب بوده است.
کاخ شاهنشاهی بانکوک
این کاخ هنگام تاج گذاری رامای اول، به اتمام رسید.
راما در زمانی که حکومت می کرد این بنا را به صورت بنایی مستحکم تکمیل کرد. ایده ی اولیه این کاخ از دوره آیوتایا گرفته شده بود. این کاخ در بدو ساخت ۵۱۰ کیلومتر محیط را به خود اختصاص داده بود اما رامای دوم آن را به ۶۰۰ کیلومتر افزایش داد.
کاخ شاهنشاهی بانکوک
ساختمان های این کاخ در زمان رامای اول ساخته شد اما رامای دوم برخی از آن ها را باز سازی کرد و تغییراتی در آن ها به وجود آورد. گاهی برخی ساختمان ها را نیز خراب کرده و بنایی جدید به جای آن ها ساخته است.
کاخ شاهنشاهی بانکوک
کاخ مورد نظر در ساحل غربی رودخانه معروف بانکوک واقع شده است. اطراف آن هم دیواری به طول ۱۹۰۰ متر واقع شده است.
کانالی که در اطراف کاخ است به عنوان محافظت گاه این کاخ به حساب می امده است.
این کانال کاخ را به صورت جزیره ای در آورده است که بسیاری از توریست ها از آن دیدن می کنند و از دیدن آن لذت می برند.
کاخ شاهنشاهی بانکوک
 این کاخ در لیست جاذبه های گردشگری تایلند همیشه به چشم می خورد و از ارزش زیادی برای اهالی این منطقه و تاریخ دوستان برخوردار است

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


6 × 6 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم