یکشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۷

جذاب ترین شهر تاریخی چین یا شهر ممنوعه


شهر ممنوعه چین در شهر پکن واقع شده است و یکی از بزرگترین جاذبه های توریستی در جهان به شمار می رود که هرساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند.شهرممنوعه دارای مساحتی حدود ۷۲۰۰۰۰ مترمربع می باشد .

9

“شهر ممنوعه” در اطراف خود توسط دیوارهای بلند به طول ۸ فوت وعرض ۵۲ متر احاطه شده است که به جهت دفاع در برابر دشمنان مورد استفاده قرار می گرفته است. شهر ممنوعه” به عنوان کاخ سلطنتی و مرکز دولت چین مورد استفاده قرار می گرفته است.

8

این شهر درحال حاضر به دلیل وجود خانه های قدیمی ، معابد ، زیارتگاه های خدایان ، کاخ شاهان ، که قدمت انها به سال۱۴۰۶ بر میگردد وساخت انها ۱۴ سال به طول انجامید به عنوان یک موزه شناخته شده است.

7

این شهر بزرگترین مجموعه از ساختمان های چوبی قدیمی حفاظت شده می باشد. بسیاری از بناهای موجود در باغ دست نخورده باقی مانده اند. شهر ممنوعه به دو قسمت تقسیم شده است .

5

دربخش جنوبی سالن های پذیرایی وتشریفاتی برای انواع مراسم ها وجشن ها قرار دارد و بخش شمالی محل اقامت امپراتور با خانواده اش بوده است. این شهر تاریخی ودیدنی در سال ۱۹۸۷ به عنوان “کاخ سلطنتی سلسله های مینگ و چنگ” جزء میراث جهانی ثبت گردیده است.

3

اطراف این شهر را باغهای زیادی احاطه کرده است و زیبایی ان را دوچندان نموده است .طول عمر بعضی از درختان به صد تا سیصد سال قبل بر میگردد. اگر شما هم به مکانهای تاریخی با معماری چینی علاقه دارید حتما از این شهر قدیمی دیدن کنید.واز زیبایی های ان لذت ببرید.

1

 

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


4 − = 2


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم