دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹

جاذبه های گردشگری کم هزینه در مسکو


اگر قصد سفر به مسکو را دارید و نمی خواهید هزینه زیادی داشته باشید حتما از مکانهای دیدنی رایگان مسکو دیدن کنید. این مکان ها هم شلوغ هستند و هم تعداد توریست هایی که از آن ها دیدن کرده اند، از سفر لذت بخش خود همه جا گفته اند.

گشت رایگان مسکو

در مسکو شرکت رایگان مسکو امکانات گشت و گذار پیاده را فراهم کرده و مکان های دیدنی را به گردشگران نشان می دهد. این تور پیاده روی خوشبختانه نیازی به پرداخت پول نیست.

 

دیدار از میدان سرخ و مقبره‌ی لنین

میدان سرخ از اصلی ترین جاذبه های گردشگری در مسکو به شمار می رود که دارای تاریخ هزار ساله ای است که بازدید از این جاذبۀ توریستی رایگان هم خالی از لطف نیست.

 

کاوشی در تاریخ ادبیات با موزه‌ی Gorky

موزه ی Gorky یکی از شناخته شده ترین موزه های مسکو به شمار می رود. نام این موزه از اینجا گرفته شده است که در سال ۱۹۳۱ به ماکسیم گورکی اهدا شده است. در این موزه بدون هزینه نقاشی های چشم نواز و معماری های بی نظیر و مجسمه های زیبا مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد.

 

پیاده روی در باغ الکساندر

باغ الکساندر یکی از مهم ترین پارک ها و باغ هایی که مردم مسکو و توریست ها برای پیاده روی و قدم زدن از آن استفاده می کنند. فواره ها و مجسمه های باغ  که دیدار از آن برای عموم رایگان است به زیبایی این باغ افزوده است.

 

گشت‌وگذار در املاک  Kolomenskoye

این املاک باستانی در کنار رودخانه ی مسکو قرار دارد که محل مناسبی برای کسانی است که دوستدار پیاده روی اند. با بازدید از این املاک کهن و با قدمت دیرینه می توانید از کلیسایی که درهمان نزدیکی است هم بدون پرداخت پول دیدن کنید.

 

از تماشای کلیسای جامع Christ the Saviour بهت زده شوید

اگر به دیدار کاخ کرملین رفته باشید می توانید این کلیسای بزرگ را هم در کنار آن ببینید. کلیسای مذکور بسیار پر زرق و برق است و جالب است که دیدار از آن رایگان است.

 

شناخت شخصیت‌های تاریخی روسیه با گورستان Novodevichy

Novodevichy یکی از آرامگاه های مسکو  است که شهرت بسیاری دارد. در این جا می توان از مقبره ی بسیاری از بزرگان ادبیات و هنر و  هم چنین سیاستمداران روسی دیدن کرد.

 

دیدار از کارخانه‌ Red October

مهم ترین مرکز تولید شیرینی و شکلات در مسکو کارخانه‌ Red October نام دارد که می توانید علاوه بر مشاهده ی مستقیم فرایند درست کردن شکلات و  شیرینی از سایر بخش های این کارخانه مانند کلوب ها و کافه و گالری هنری و بوتیک ها نیز دیدن کنید.

 

دقایقی آرامش با صومعه‌ Danilov

ساخت این صومعه به اواخر قرن ۱۳ ام بر می گردد که از قدیمی ترین صومعه های واقع شده در مسکو است.  با روشن کردن شمع و دیدن آداب و رسوم مردم آنجا لحظات آرامش بخشی را برای خود رقم بزنید.