یکشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۷

معرفی کالیسی یا بافت قدیمی آنتالیا


کالیسی به نام شهر قدیمی آنتالیا نیز شناخته می شود، منطقه ای تاریخی با معماری چشم نواز است که در قلب شهر مدرن آنتالیا واقع شده است. در واقع آنتالیا بعد از جنگ جهانی دوم به شکل امروزی آن درآمد و قبل از آن کالیسی به عنوان یکی از شهرهای ساحلی مهم عثمانی ها به شمار می رفت.

 

کالیسی

خیابان های سنگی کالیسی با خانه های چوبی قدیمی، رستوران ها و هتل های سبک عثمانی، تبدیل به یکی از جاذبه های توریستی آنتالیا شده اند.
در عصر رومیان و در کنار بندر قدیمی آنتالیا ساخته شد، البته بعد از آن و در دوره های بیزانسی، سلجوقی و نهایتاً عثمانی بازسازی شد و به شکل امروزی آن درآمد. درهای ورودی شهر و دیوارهای بلند سنگی آن، از مهمترین مشخصه های آن بودند. دروازه هادرین یکی از نمونه های زیبای معماری رومی در کالیسی است. جذابترین راه برای ورود به کالیسی، عبور از دروازه هادرین است. البته آسان ترین راه دسترسی عبور از Kalekapisi است.

Kaleici-Old-Antalya-3

این شهر تاریخی که در کنار ساحلی زیبا واقع شده است در واقع محلی مناسب برای کسانی است که سواحل آفتابگیر را دوست دارند. از مهم ترین چیزهایی که می توانید از کالیسی برای یادگاری تهیه کنید صنایع دستی است که حتی می توانید به وفور آن ها را به طور آویزان به دیوار ها مشاهده کنید. کوچه پس کوچه های این شهر هنوز هم شکل و شمایل قدیم دارد و از خشت و کاه گل ساخته شده است که در روزهای رطوبت زا و بارانی عطر خاصی دارد.

Kaleici-Old-Antalya-2

در رستوران های این شهر می توانید غذاهای ترکی و محلی و حتی قدیمی آنتالیا را میل کنید. در عین حال وجود برخی راهنماهای گردشگری در سطح شهر به شما کمک می کند که این جاذبه را بهتر از قبل ببینید و بشناسید.

Kaleici-Old-Antalya-1

شهر : انتالیا
نوع مکان: اثار تاریخی
قیمت بلیط : رایگان
ساعت کار : تمامی ساعات شبانه روز و روز های هفته

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


8 − 5 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم