سه شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۷

کلیسا و موزه آژیوس لازاروس در لارناکا


lazaros-church

اگر دوست دارید سفری به قبرس شمالی داشته باشید توصیه می کنیم از شهر دیدنی لارناکا و محل دفن فردی که مسیح علیه السلام وی را زنده کرد هم دیدن کنید.

lazaros-church

در این شهر کلیسای آژیوس لازاروس از دید و بازدید زیادی برخوردار است. لازاروس همان فردی است که بعد از مرگ اولیه، مسیح با دم مسیحایی خود وی را زنده کرد. بعد از اینکه این اتفاق برای وی رخ داد یهودیان او را تبعید کردند و او ناچار در لارناکا زندگی اش را ادامه داد.

lazaros-church

او حدود سی سال به کشیک گری خود ادامه داد. زمانی که مرگ دوباره برایش رخ داد مردم وی را در مکانی دفن کردند و بعد ها یک ساختمان روی مزارش ساخته شد که بعد ها به کلیسا تبدیل شد. اما متاسفانه بعد از مدت ها جسد وی را به دو مکان دیگر انتقال دادند. این کلیسا و بنای آن در قرن ۹ ساخته شده که به سبک بیزانیسی طراحی شده است.

lazaros-church

این کلیسا یکی از سه کلیسای مهم دوره ی بیزانس است که از این دوره باقی مانده اند و از این رو اهمیت زیادی دارد.

lazaros-church

در حیاط این کلیسای تایخی لارناکا یک موزه دایر است که یک بار طی نقل و انتقالات تمام اشیای دیدنی آن که شامل، اثار تاریخی و مقدس بود، گم شد و تنها یک شی بی ارزش از آن ها باقی ماند.

lazaros-church

در عین حال این موزه را همچنان زنده نگهداشتند و در آن انواع اشیا و چیزهایی که متعلق به مذهبشان بود نگهداری کرده اند و محل بازدید عموم شده است.

lazaros-church

 

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


3 × = 9


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم