سه شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۷

درخت ۶۰۰ ساله در کیش


درخت 600 ساله در کیش

درختی به نام درخت لور در کیش وجود دارد که حدود ۴ تا ۶ قرن عمر دارد و این موجب شده مردمی که به کیش می روند به سراغ آن بروند و در کنارش عکس یادگاری بگیرند. اهالی این درخت را مقدس می نامند به همین خاطر به آن نخ و بند هایی گره زده اند تا گره هایشان باز شود.

درخت 600 ساله در کیش

این درخت که در حقیقت لور نام دارد، علت نام گذاریش نامی مبهم است که به انجیر معابد مشهور است. در کیش نمی توانید درختی معروف تر از این درخت پیدا کنید.

درخت 600 ساله در کیش

این درخت تنها در نواحی جنوب ایران رشد می کنند. جالب است که ریشه و برگ های آن از تنه آویزان اند و این موجب شده که برای گردشگران جذاب باشد. ریشه درخت به گونه ای است که ممکن است صد ها سال روی زمین به صورت چتری گسترده خود را پهن کند.

درخت 600 ساله در کیش

این در ختان در دوره های ایلخانان و تیموری وارد ایران شده اند. در واقع این در ختان از هند و چین وارد کیش و قشم شده اند. در مقوله ی ایرانگردی این درخت نقش مهمی به عنوان جاذبه گردشگری دارد.

درخت 600 ساله در کیش

این درخت که در مجموعه ی درخت سبز قرا دارد در کنار دو مجموعه گردشگری کیش واقع شده که دو درب برای ورود و خروج مسافرین دارند. یکی از درها در نزدیکی شهر باستانی حریره است و دیگری هم در کنار آب انبار سنتی کیش می باشد. اگر به این مکان بروید در طول چند دقیقه می توانید از دو جاذبه ی مذکور نیز دیدن نمایید.
درخت 600 ساله در کیش

درخت 600 ساله در کیش

مطالب پیشنهادی :

۱ Comment

  1. شهند افتخار گفت:

    قیمت های اتاقهای هتل با تخفیف در اردیبهشت

ارسال نظرات


2 × 4 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم