پنج شنبه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۷

جاذبه های گردشگری مادرید


اسپانیا کشوری بسیار زیبا و مناسب برای گردشگری می باشد وبرای کسانی که قصد سفر دارند ایده آل است. می توان گفت ما تنها چند شهر خاص از اسپانیا را می شناسیم آن هم به خاطر تیم های فوتبالش تحت عنوان مادرید و بارسلونا. قصد داریم چند شهر دیگر از اسپانیا را معرفی کنیم که شامل جاذبه های گردش گری متعددی می باشد.

شهر مادرید، شهری بسیار زیبا و از لحاظ گردش گری مناسب می باشد چرا که فرهنگ و هنری خاص در این شهر حاکم است همچنین شب های زیبا که به واسطه ی نور های چراغ پر زرق و برق شده است و همچنین رستوران ها و کافه های همیشه باز آن جای خود را دارد این عوامل باعث شده است که این شهر و مردمانش همیشه سرزنده و بیدار باشند و از طرفی مادرید را به یکی از توریستی ترین شهر های اروپا تبدیل کند. حالا می توانید تعدادی از جاذبه های گردشکری مادرید را مطالعه کنید

دروازه خورشید (Puerta del Sol)

شهر مادرید در مرکزش مکانی قرار دارد که در آن مکان دروازه ی خورشید و یا مادرید پوئرتا دل سُل واقع شده است این مکان یک میدان شلوغ می باشد که در آن مردم بسیاری در رفت و آمدند یکی از ویژگی های مهم این میدان علامتی است که در آن قرار دارد و این علامت ” تابلوی کیلومتر صفر ” همراه با یک مجسمه خرس که بیانگر نماد مادرید است وجود دارد.

Puerta-del-Sol

میدان بزرگ (Plaza Mayor)

میدانی بسیار زیباست که طراحی متقارن دارد که توسط ساختمان های آجر قرمز زیبا پوشش داده شده است.

 

Plaza-Mayor (1)

میدان سیبلس (Plaza de Cibeles)

در مادرید نمادی معروف است که فواره ی مشهور الهه سیبلس نام دارد در کنار این میدان سالن زیبایی نیز واقع شده است

Plaza-de-Cibeles

پارک بازنشستگی (Retiro Park)

پارکی بسیار معروف است که دارای طبیعتی بسیار زیبا بوده و همچنین دریاچه ای بسیار بزرگ، چند موزه و آثاری تاریخی در آن وجود دارد.

 

Retiro Park

کاخ سلطنتی (Palacio Real)

این کاخ مشابه کاخ ورسای می باشد. این کاخ پلاسیو رئال نام دارد که با داشتن بیش از ۲۰۰۰ اتاق بزرگ تر است از کاخ ورسای.

Palacio-Real

گران بیا (Gran Via)

این خیابان بسیار بزرگ بوده و نمایان گر معماری های اولیه قرن بیستم می باشد و یکی از معروف ترین بنا ها ساختمان ۱۹۱۱ ماتروپولیس در آن قرار دارد.

Gran-Via

پلازا د اسپانیا (Plaza de España)

میدانی بسیار زیباست که در مرکز آن مجسمه ی میگل دسروانتس، دون کیشوت قرار دارد.

Plaza-de-España

موزه پرادو (Prado Museum)

این موزه مجموعه ای وسیع از آثار متعددی می باشد. مثل بزرگترین نقاشی اسپانیایی، با آثار مهمی علی الخصوص از گویا و ولاسکز در موزه پرادو جمع آوری شده است.

Prado-Museum

کلیسای جامع آلمودنا (Almudena Cathedral)

این کلیسا ساختمانی امروزی و جدید بوده که نمای داخلی آن مدرن به حساب می آید که بیش از ۱۰۰ سال ساخت آن به طول انجامید و به عنوان کلیسا وقف شد.

Almudena Cathedral, Madrid, Spain

آسکا (Azca)

این محل، به گونه جز مکان های کسب و کار به حساب می آید که در منطقه ای امروزی در شمال مرکز تاریخی مادرید واقع شده است که در آن ساختمان های بلند اسپانیا قرار دارد و ورزشگاه برنابئو در آن قرار دارد

Azca

دروازه آلکالا (Puerta de Alcala)

نمادی بسیار معروف بوده که حتی در کارت های پستال نیز استفاده می شود. این دروازه توسط یک معمار ایتالیایی ساباتینی ساخته شده است.

Puerta-de-Alcala

سالن شهر (City Hall)

در سال ۲۰۰۷ دفتر خدمات پستی اسپانیا که سالنی باشکوه در شهر محسوب می شده به ساختمان شهردار به صورت رسمی تغییر یافته است.

City-Hall

تئاتر سلطنتی (Royal Theater)

این تئاتر در اواسط ۱۹۲۰ اندکی تخریب شد و همچنین در سال ۱۸۵۰ این تئاتر به عنوان تئاتر اپرا ساخته شد امروزه باز سازی گسترده ای در این بخش صورت گرفته است.

Royal-Theater-e1437724912934

پلازا د لا ویا (Plaza de la Villa)

سالن اسبق شهر مادرید در مجاورت این محل قرار دارد این محل در قلب مادرید قرار دارد و نام دیگر آن میدان شهر می باشد.

Plaza-de-la-Villa

 

بازار سن میگل (Mercado de San Miguel)

نزدیک میدان بزرگ (Plaza Mayor) در سال ۱۹۱۶یک بازار سرپوشیده تاریخی با نام مرکادو د سن میگل ساخته شد و این بازار در سال ۲۰۰۹ به دلیل سال ها عدم فعالیت به عنوان غذاخوری های مدرن و غرفه های مواد غذایی بازگشایی شد.

Mercado-de-San-Miguel

طاق پیروزی (Arco de la Victoria)

این طاق توسط دیکداتور فرانکو در سال ۱۹۵۶ برای بزرگداشت ارتش خود در جنگ داخلی یک طاق ۳۹ متری ساخت که نام آن آرکو د لا بیکتوریا (طاق پیروزی) می باشد.

Arco-de-la-Victoria

لاس بنتاس (Las Ventas)

این یک میدان گاو بازی بوده که در سال ۱۹۲۹ از بزرگترین میدان های گاوبازی به شمار میرود این میدان به سبک Mozarabic ساخته شده است. این سبک معماری الهام گرفته از سبک های خاصی بوده که در آفریقا ی شرقی استفاده می شود.

Las-Ventas

میدان سانتا آنا ( Plaza de Santa Ana)

این میدان به افتخار برخی از معروف ترین نمایشنامه نویسان اسپانیا ساخته شده است و بناهای یادبودی برای آن ها در آنجا وجود دارد.

Plaza-de-Santa-Ana

موزه تیسن بورنه میسا (Thyssen-Bornemisza Museum )

این موزه حاوی نقاشی های بسیار که ۸۰۰ سال از هنر غربی را شامل می شود و همچنین آثاری متعدد از اساتید مشهور در آن وجود دارد.

این مکان های نام برده شده تنها برخی از جاذبه های گردش گری شهری بود که در سال ۱۵۶۱ به عنوان پایتخت اسپانیا انتخاب شد.

Thyssen-Bornemisza-Museum-

مادرید به گفته ی برخی از افراد،  اسپانیای کوچک نام دارد دلیل آن نیز این است که آن چه از هنر، موسیقی، فرهنگ، سنت و حتی فوتبال که در کل کشور اسپانیا قابل ذکر است در این شهر کوچک نیز به چشم می خورد و خود دلیلی برای نامیدن این شهر تحت عنوان اسپانیای کوچک می باشد. چنانچه روزی به این کشور سفر کردید و در آن شروع به تفریح نمودید و از شب های آن لذت بردید می توانید بر روی سنگ فرش های آن قدم بزنید و از چشم انداز های متعدد آن لذت ببرید همچنین می توانید با هنر مندان آن جا که در خیابان ها به هنر نمایی می پردازند از ویالون زن گرفته تا افرادی که خود را در میان زمین و آسمان معلق می گذارند می توانید عکس یادگاری بگیرید.

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


+ 2 = 5برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید
نام:
موبایل:
گروه:
لطفا کدفعال سازی را وارد کنید:

به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم