پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۳۹۷

باغ گردشگری شازده ماهان در کرمان


باغ شاهزاده ماهان یا شازده ماهان یکی از جاذبه های گردشگری مشهور در کرمان است که مرتبط با شهر ماهان است. این باغ در دو کیلومتری شهرستان ماهان قرار دارد که می گویند مربوط به ایام قاجاریه است. باغ ماهان حدود ۵٫۵ هکتار مساحت دارد. باغ شامل دو مجموعه ی شرقی و غربی می شود که این دو بخش دارای معماری و بناهای جالبی هستند. بخش ها به زبان کرمانی ها نوعی آشکوبه هستند اما داخل بنا بسیار زیباست چرا که سر شار از معماری های جالب است.

MAHAN PLACE (1)

طرح ساختاری این باغ به گونه ای است که شباهتی به باغ های ایرانی ندارد. فواره هایی که در این باغ به کار گرفته شده است بسیار زیبا هستند و محیط را زیبا تر کرده اند.

MAHAN PLACE (1)

فواره های این باغ بخاطر ارتفاع فعال اند و به همین دلیل به طور دائمی کار می کنند و وابسته به هیچ نیرویی نیستند.

از نظر ابعاد این باغ ۴۰۷ متر طول و حدود ۱۲۲ متر عرض دارد. این باغ به عنوان زیبا ترین باغ تاریخی در ایران ثبت شده است. بهترین زمان سفر به این محل و بهره مندی از زیبایی و طبیعت آن فصل بهار و تابستان است.

MAHAN PLACE (3)

از طریق این محل می توان به کوه و طبیعت محیط اشراف داشت و از آن لذت برد. حرکت آبها و فواره ها، آبشار ها و در کنار درختان همه روح نوازند.

در ایام قدیم این باغ به دستور محمد حسن خان سردار ایروانی که حاکم کرمان بود، ساخته شد. در مدت زمان یازده سالی که این پادشاه بر کرمان فروانراویی میکرد ۱۲۹۸ ه . ق تا ۱۳۰۹ ه. ق این باغ نیز ساخته شد.

MAHAN PLACE (4)

MAHAN PLACE (5)

MAHAN PLACE (6)

MAHAN PLACE (7)

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


+ 6 = 15برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید
نام:
موبایل:
گروه:
لطفا کدفعال سازی را وارد کنید:

به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم