چهارشنبه, ۳۰ آبان , ۱۳۹۷

جزیره Mykonos در یونان


Greece, Aegean islands, Cyclades, Mikonos island, Mykonos, Travel Destination, Town and harbour

یکی از کشورهای اروپایی که دارای تمدن بسیار زیادی است، کشور یونان است که جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. جزیره Mykonos یکی از معروف ترین جزایر است که در یونان واقع شده است.

Mykonos

جزیره Mykonos را به صورت جزیرۀ میکنوس می خوانند. این جزیره در فواصل تینوس و سایروس و پاروس و نکسوس واقع شده است. وسعت جزیرۀ میکنوس حدودا ۸۶ کیلومتر مربع می باشد. ارتفاع جزیره از سطح دریا نیز ۳۴۱ متر می باشد.

Mykonos

در این جزیره هم اکنون خانوارهایی زندگی می کنند که شمار اعضای خانواده ها به ۹۳۲۰ نفر می رسد. البته این رقم در ۱۴ سال گذشته رشد فزاینده ای داشته است چرا که این آمار مربوط به سال ۲۰۰۱ است. این جزیره در میان جاذبه های گردشگری یونان شهرت ویژه دارد

Mykonos

بزرگترین شهر جزیرۀ میکنوس همین میکنوس می باشد که بیشتر سکنه ها در این محل زندگی می کنند. این شهر در ساحل غربی واقع شده است. جالب است به این شهر چورا یا کورا هم می گویند که به معنی شهر است.

Greece, Aegean islands, Cyclades, Mikonos island, Mykonos, Travel Destination, Town and harbour

در یونان زمانی که نام جزیره با شهر یکسان باشد از این نوع نام گذاری استفاده می کنند.

Greece, Aegean islands, Cyclades, Mikonos island, Mykonos, Travel Destination, Town and harbourاین جزیره در دسته جزیره های چند ملیتی اروپاست و برای مردم اروپا اهمیت دارد به طوری که در سال های اخیر تبدیل به یک مرکز گردشگری اروپا شده است.Greece, Aegean islands, Cyclades, Mikonos island, Mykonos, Travel Destination, Town and harbour Greece, Aegean islands, Cyclades, Mikonos island, Mykonos, Travel Destination, Town and harbour Greece, Aegean islands, Cyclades, Mikonos island, Mykonos, Travel Destination, Town and harbour

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


+ 4 = 10


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم