شنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۷

معرفی شهر تاریخی Perge در آنتالیا


همانطور که می دانید کشور ترکیه یکی از کشورهایی است که نقطه نقطه ی آن دارای پتانسیل بالایی برای گردشگری است. حتی روستاها نیز دارای امکانات گردشگری هستند که بسیاری از توریست ها برای دیدار از آن ها همیشه برنامه ریزی دارند.

Perge-7

اگر شما نیز دوست دارید که در سفر به ترکیه به آنتالیا سفر کنید و از ارامش دهکده های آن لذت ببرید این بار به شما توصیه می کنیم که به شهر پرج یا Perge بروید. این شهر که در ۱۷ کیلومتری شمال شرقی شهر انتالیا قرار دارد در واقع یک شهر باستانی است که تاریخ دوستان به دیدار آن می روند.

Perge-6

خرابه های این شهر گویای این است که قدمت شهر Perge به رومیان ساکن در آنتالیا بر می گردد که چیزی حدود ۳۵۰۰ سال پیش است. در زمان فرمانروایی رومیان، این شهر به زیبایی ساخته شد. از نظر مذهبی نیز این شهر از جمله اولین شهرهایی بوده که در آن آیین مسیحیت رواج داشته است.

Perge-5

از جمله این رویداد های مذهبی می توان به خطبه های سنت پائول اشاره کرد که در سال ۴۷ میلادی در این مکان پرداخته است. از سال ۱۹۴۶ حفاری ها به صورت جدی برای پیدا کردن آثار باستانی مربوط به این شهر شروع شده است که هم اکنون حاصل تلاش باستان شناسان، و این حفاری ها، یک تالار زیبا است که به سبک یونانی رومی ساخته شده است. تزیینات این تالار، مرمر بوده است.

Perge-4

در کنار این یک خیابان بزرگ پل مانند، و یک سالن ۱۲۰۰۰ نفره نیز وجود دارد. در وازه ای بزرگ نیز در حوالی یافت شده که تمام موارد مذکور را در بر می گیرد. علاوه بر این ها بازاری بزرگ، حمام عمومی و یک مجموعه ورزشی نیز کشف شده اند که اهالی تاریخ و فرهنگ و دیرین شناسان به آن عشق می ورزند و با کمال میل از ان دیدن می کنند

Perge-1

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


4 − = 0برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید
نام:
موبایل:
گروه:
لطفا کدفعال سازی را وارد کنید:

به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم