c جاذبه های گردشگری تاریخی شیراز
جمعه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۸

جاذبه های گردشگری تاریخی شیراز


مکان های دیدنی و مخصوصا تاریخی شیراز زیاد و زیبا می باشند .
از مکان های معروف شهر شیراز آثار دوره ی زندیه می توان نام برد .

 

مکان های تاریخی شیراز

حمام وکیل که امروز به صورت موزه ای زیبا در امده است بسیار دیدنی می باشد. بازار وکیل نیز از بازار های معروف و مشهور شیراز بزرگ می باشد. این بازار در در وازه اصفهان ونزدیک شاهچراغ قرار گرفته است .

مکان های تاریخی شیراز

مسجد وکیل نیز به دستور کریم خان زند ساخته شده است که مسجدی بزرگ و باشکوه می باشد . این بنای تاریخی نیز دیدن دارد .ارگ کریم خان نیز از بناهای مشهور شیراز می باشد که پایتخت سلطنت کریمخان زند بوده است.

مکان های تاریخی شیراز
موزهٔ هفت‌ تنان، نقش‌برجستهٔ بهرام، نقش پیروزی و نقش رستم اشاره کرد مزار امام‌زادگان متعددی که در شیراز وجود دارد،که همه از آثار دیدنی و زیبای شهر شمرده می شوند.

مکان های تاریخی شیراز

آرامگاه دو شاعر معروف و مشهور نیز در شهر شیراز قرار دارد آرامگاه سعدی و حافظ که از مکان های پر باز دید می باشد .آرامگاه خواجوی کرمانی نیز در تنگ قرآن قرار دارد و مکانی هم برای تفریح و هم برای شناخت این عارف برجسته فراهم کرده است.
از دیگر مکان هایی م-که مورد توجه گردشگران واقع شده است مسجد نصیر الملک می باشد .

مکان های تاریخی شیراز

خانه ی زینت الملوک نیز که در اطراف آن قرار گرفته این مکان با ارش را مهمن تر جلوه داد است.

 

مکان های تاریخی شیراز
موزه معروف مادام توسو در شیراز از بناهای تاریخی است که در خانه ی زینت الملوک واقع شده است. باغ چهل تن نیز ز مکان های تاریخی شیراز می شناسند ودیئن از آن را توصیه می کنیم .

مکان های تاریخی شیراز

موزه هنر در خانه فروغ الملک قرار دارد و جای دیدن دارد زیبا ترین موزه ها بشمار می رود.شیراز از شهر های تاریخی کشور مان ایران می باشد که گردشگران و توریست های بسیار زیادی را جذب خود کرده است . پایتخت علمی و فرهنگی کشور به حساب می اید .دیدن از مکان های شیراز لطفی عجیب دارد .

مطالب پیشنهادی :

Comments are closed.


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم