c غار سير تلائيني کوش آداسی
چهارشنبه, ۵ تیر , ۱۳۹۸

غار سیر تلائینی کوش آداسی


در شهر کوش آداسی علاوه بر سواحل بسیار زیبا جاذبه های گردشگری دیگری نیز وجود دارد که می توانید به راحتی از آن دیدن کنید و لذت ببرید. یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه غارهای دیدنی است که کوش آداسی نیز از این موهبت بی نصیب نیست.

 

غار دیدنی شهر کوش آداسی در واقع غار سیر تلائینی نام دارد که در شهرستان کاراجاسو در بین روستاهای یوکاری چام آداسی و نارلی گدیک واقع شده است. از طریق هر دو روستای مذکور می توان به این غار دسترسی داشت. البته اگر بخواهید از روستای نارلی به دیدن آن بروید ۲۵ دقیقه در وقت خود صرفه جویی کرده اید ( با پای پیاده ).

 

همچنین اگر از این مسیر استفاده کنید می توانید خرابه های تاریخی Afrodisian را هم مشاهده کنید.

این غار دارای طول ۳۴۸ متر است که سالن اصلی آن ۱۴۷ متر می باشد. یکی از عمیق ترین نقاط این غار حدود ۳۲ متر است. این غار خشک است و هیچ گونه آبی در آن نیست. برای ورود باید از دهانه غار استفاده کنید که بسیار تنگ است.  حدود ۵ متر بعد از ورودی می توانید به راحتی در غار جابجا شده و حرکت کنید. دیوارهایی که در داخل غار وجود دارد مثل ستون عمل می کند.

 

این دیواره ها داخل غار را به ۶ ناحیه تبدیل کرده است. ناحیه های داخلی سالن اصلی دارای استالاکتیت ، استالاگمیت و ستون  می باشند. جالب توجه ترین چیز در مورد این غار، آب و هوای آن است. زمانی که در بیرون از غار هوا ۲۸ درجه سانتی گراد است، و رطوبت ۴۴ درصد است، در این غار دما به ۱۷ درجه می رسد و رطوبت را روی ۸۵ درصد ثابت می کند.

 

برای دیدار از این غار کافیست از کفش های راحتی و لباس مناسب و خنک به میزان کافی استفاده کنید. سعی کنید به صورت دسته جمعی وارد این غار شده و از راهنمایی استفاده کنید.

 

مطالب پیشنهادی :

Comments are closed.


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم