سه شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۷

جشن آب تایلند


جشن آب تایلند

اگر مدتی را ساکن تایلند بوده باشید متوجه خواهید شد که مردم این کشور بخاطر بودایی بودن و تعلیمات بودا، دارای اعتقادات خاصی هستند. یکی از این اعتقادات جالب، که تایلندی ها در آغاز هر سال روی آن تعصب دارند آب پاشی است. این آب پاشی که به فستیوال آب پاشی یا جشنواره آب پاشی در تایلند مشهور است هر سال در روز اول صورت می گیرد. این مراسم به عنوان یکی از جاذبه های تایلند به حساب می آید.

جشن آب تایلند

جشن آب تایلند

مردم تایلند طبق دانسته های خود، آب را مظهر پاکی می دانند، به طوری که بدبختی ها و نکبت ها را از جانشان و جامعه شان دور می کند بنابراین باید بر روی هم آب بپاشند.

جشن آب تایلند جشن آب تایلند

این جشن در تمام نقاط کشور بین مرد و زن، پیرو جوان، کودک و خردسال همه برگزار می شود و تایلندی ها با استفاده از ادواتی نظیر شلنگ، تلمبه، سطل و تفنگ های آب پاش و به طور کلی هر چیزی که می توان با آن آب را پاشید آب را به صورت هم می پاشیدند.

جشن آب تایلند

جشن آب تایلند

گاهی خمیر رقیقی درست می کنند و با آن روی صورت یگدیگر نقاشی می کنند. جالب این جاست که این مراسم در میان مقامات دولتی هم رواج دارد.

در ابتدای سال نو کوچکتر ها با آب معطر دست های والدین و بزرگ تر های خود را می شویند. به عزیزانشان هدیه می دهند و نوعی ادای احترام دارند.

جشن آب تایلند

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


8 + 7 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم