چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰

بهترین کشورها برای سفر های ماه رمضان


برترین مقاصد گردشگری در ماه مبارک رمضان

هر ساله مردم با آغاز تابستان سفرهای تابستانی خود را شروع می کردن ولی امسال با سالهای دیگر کمی فرق دارد امسال ماه رمضان هم با تعظیلی های مدارس همراه شده است و مردم سفر های خود را بیشتر همانند ماه رمضان مذهبی کردن و به کشورهایی می رونند که بیشترین مسلمان را دارد تا هم بتوانند روزه بگیرنند و هم به سفر های خود برسنند در این قسمت می خواییم شما را با کشورهایی که بیشتریمن مسلمان ها را دارند آشنا کنیم با ما همراه باشید .

در بسیاری از کشورهای مسلمان رمضان را به عنوان جشن نعمات خداوندی تلقی کرده و بسیاری از برنامه ها و حراج ها مخصوصا در اقلام غذایی در این ماه انجام می شود.

برای مسلمانانی که در کشورهای غیر مسلمان زندگی می کنند این ماه بسیار سخت می گذرد اما حضور آنها در یک کشور مسلمان و یا کشورهایی که مسلمانان زیادی دارند می تواند این ایام و عبادت آن را لذت بخش کند.

به همین دلیل گردشگری رمضان مخصوصا در سالیان اخیر رونق بسیاری داشته است و برخی از کشورها در این رویداد سرآمدند.

کشور انگلستان

کشور انگلیس یکی از کشورهایی است که می توان در آن انواع مذهب ها را پیدا کرد به خصوص لندن که به راحتی در کنار هم زندگی می کنند در این کشور مسلمان های زیادی زندگی می کنند که به راحتی فرایض و رسوم ماه مبارک رمضان را به جا می آورند

درماه رمضان در کشور انگلیس به راحتی می توانید در قهوه خانه ها و رستورانهایی غذاهای حلال را پیدا کنید

 

 

حال وهوای بازارهای انگلیس در ماه مبارک رمضان
وجود بازارها عربی ، غذاهای کنار خیابانی هنگام افطار ،شیرینی فروشیهای لبنانی و فعالیت فوق العاده مساجد در این ماه دلیل خوبی برای جذابیت شهرهای بزرگ انگلیس برای گردشگران ماه رمضان است.
در این ماه هتلهای انگلیس هم برای پذیرایی از مهمانان مسلمان روزه دار تجهیز می شوند و خدمات خاص این ماه را ارایه می دهند.

کشور مالزی

با این که کشور مالزی در این ماه هوای شرجی و گرمی دارد ولی گردشگران این کشور را بهشت ماه رمضان می دانند

هتل ها بازارها و مغازه های این کشور با ارایه خدمات حرفه ای به گردشگران به یکی از جذابیت های گردش گری این کشور محسوب می شوند.

مالزی دارای زیباترین طبیعت در روی زمین است و یکی از مدرترین مساجد را می توان در این کشور پیدا کرد. غذاهای کشور مالزی هم یکی از جاذبه های گردش گری این کشور محسوب می شونند یکی از معروف ترین این غذا ها که غذای سنتی این کشور نیز محسوب می شود چیکن رایس است که یکی از محبوب ترین غذاها در مالزی هست.
کشور ترکیه 

ترکیه یکی از کشور هایی هست که در چند ساله اخیر می توان بگوییم اکثر مردم به این کشور سفر کرده اند هر جا سخن از گردشگری است نام ترکیه نیز در آن بین هست.در ماه مبارک رمضان ترکها برای این که گردش گران خود را در این ماه از دست ندهند کارهای بسیار را انجام داده است .هرچند که این کشور یک کشور لائیک محسوب می شود ولی به دلیل داشتن مسلمان زیاد فرهنگ اسلامی در این کشور نیز بسیار زیاد هست و کسانی که می خواهند گردش گری حلالی داشته باشند این کشور بسیار مناسب هست .

 
در این کشور در حالی که خوردن و نوشیدن آزاد است اما اکثر مردم از این عمل در ملا عام احراز می کنند و فضای رمضان در استانبول احساس می شود .و در رستورانها فروختن مشروب در این کشور بسیار محدود می شود.رءیس جمهور این کشور  قوانین محدود کننده ای را برای تبلیغ و نمایش مشروبات الکلی وضع کرده است.دراین کشور همانند ایران رستورانها برای ارائه خدمات در روز با کشیدن پرده ها و بستن درها ارائه خدمت می کنند
در ترکیه رستورانها و هتلها به نحو دلپذیری برای پذیرایی افطار آماده شده اند و لیستی از غذاهای متنوع ترکی اعم از انواع کباب و شیرینی جات سنتی ترکی را ارایه می دهند که برای گردشگران بسیار جذاب است.

کشور اسپانیا 

کشور اسپانیا یکی از کشورهای هست که مسلمانان در ان حضور داشته اند و فرهنگی غنی را در اسپانیا به جا گذاشتن .

بعد از انگلیس و فرانسه می توانیم بگوییم اسپانیا یکی از رکورداران است برای داشتن جمعیت مسلمان و در بسیاری از شهر های برزگ اسپانیا در ماه مبارک رمضان خدمات مخصوصی به روزه داران ارایه می دهند.

 

 

اسپانیا هم یکی از کشورهایی بود که در بحران اقتصادی که در کشورهای اروپایی رخ داد تحت تاثیر قرار گرفت و این کشور برای رفع بحران اقتصادی به گردشگر روی آوردن اسپانیایی ها علاوه بر گردشگران اروپای شمالی و مرکزی به گردشگری حلا هم روی آوردن تا از بحران اقتصادی فرار کنند.

در اسپانیا شما می توانید در رستورانها و هتل ها براحتی غذای صد درصد حلال تهیه کنید .در اسپانیا برای جذب گردش گران مسلمان در منو های غذای سحر و افطار رژیم های غذایی مناسبی را تهیه می کنند

کشور امارات متحده عربی

در امارات در ماه مبارک رمضان برنامه فرهنگی جالب را برای گردش گران فراهم کرده اند که گردش گران برای دیدن این مراسم ها به امارات می روند

مسئولان توجه ویژه ای به بخش گردش گری در ماه مبارک رمضان دارن و تمام رسانه ها و برنامه های فرهنگی خود را مناسب این ماه درست می کنند

می توانیم بگوییم که در امارات از هتل ها گرفته تا تورهای این کشور تدارک ویژه ای به این ماه دارند حتی پروازهای امارات در موقعه افطار بسته غذایی ویژه ای را به مسافران می دهند.فروشگاهای بزرگ در این کشور در ماه مبارک رمضان تخفیفات ویژه ای به روزه داران می دهند .

می توانیم بگوییم که مسئولان اماراتی می خواهند بخش گسترده ای از گردش گران مسلمان را به سمت این کشور بکشند.