چهارشنبه, ۳۰ آبان , ۱۳۹۷

راهنمای سفر به سواحل فیروزه ای


همانطور که می دانید در ترکیه سواحل زیادی وجود دارد که توریست ها در کنار آن ها خاطرات زیادی دارند. یکی از این سواحل ساحل های فیروزه ای هستند که بسیار جذابند اما مهم ترین رکن جذابیت ان ها وجود هتل ها و اقامت گاه های دلنشین در این منطقه است. از جمله جاذبه های دیدنی این محل سواحل فیروزه ای، کوه های پر برف، ارتفاعاتی که تا هزار پا ارتفاع دارند، مناظر سر سبز و … می باشند.

The Turquoise Coast (1)

ساحل فیروزه ای شامل تپه ها و صخرخ ها و شن ها ودره هایی است در کنار ماسه هایی نرم آن جا را زینت داده اند. اسکله های ماهیگیری که در قدیم محل رونق کسب و کار مردم بوده است هم اکنون تبدیل به اقامتگاه هایی تبدیل شده که می بایست برای ان ها پول کمی پرداخت کرد. جالب است که هنوز بخش هایی از این منطقه همچون قدیم محل چرای گوسفندان است.

The Turquoise Coast (2)

این منطقه مردمان بسیار خونگرم و مهمان دوست دارد و اقامت در این ساحل برای گردشگران  بسیار ارزان تمام می شود.

اگر قصد سفر به این سواحل دارید خوب است که در بهار به این منطقه سفر کنید. پاییز این منطقه هم بسیار دلچسب است و از طرفی زمستان هایش خاطره انگیزند. تنها برای سفر تابستانی برای این منطقه برنامه ریزی نکنید. از جمله تفریحات این منطقه می توان به  سفر با کشتی های تفریحی، پیاده روی در لیسیان، کایاک رانی، غواصی، پاراگلایدینگ و دوچرخه سواری در کوه و همچنین گلف اشاره کرد.

The Turquoise Coast (3)

The Turquoise Coast (8)

دو فرودگاه در نزدیکی این مرکز تفریحی قرار دارد که تردد ۱۰ میلیون مسافر را فراهم کرده است.

در این ساحل دیدمی می توانید جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی نیز مورد بازدید قرار دهید. شهرهای نزدیک این منطقه آنتالیا، چیرالی، سیده ، فتهیه و کاش است.

The Turquoise Coast (5)

آنتالیا مهم ترین شهر گردشگری نزدیک به این سواحل است که می توانید جاذبه های گردشگری ان را برای یک سفر چند روزه، از تورهای مسافرتی بخواهید.

روستاهایی که در این منطقه هسند از زیباترین مکان های گردشگری ترکیه هستند که توصیه می کنیم از ان ها دیدن کنید. مکان های تاریخی و مجسمه های زیبایی در دامنه ی کوه های مشهور این منطقه وجود دارند که بسیاری از توریست ها را به هیجان آورده اند. جالب است پس از گذشت سال ها این مجسمه های آزاد همچنان به شکل اولیه باقی مانده اند

The Turquoise Coast (6)

کرایه ی اتومبیل کاری است که توریست ها در این شهر انجام می دهند اما قیمت سوخت در آن بسیار گران است بنابراین اگر به صورت تور های دسته جمعی به این مکان سفر کنید بسیار به صرفه تر است.

The Turquoise Coast (7)

 

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


9 + = 12


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم