c راهنمای سفر به رومانی
شنبه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۸

راهنمای سفر به رومانی


رومانی که در ابتدا داچیا نام داشته در جنوب شرقی اروپا قرار دارد و پایتخت آن بخارست است. کشور زومانی دارای فرهنگ و تمدن بسیار غنی می باشد و اگر نگاهی به عکس های این سرزمین فوق العاده بیندازید، بدون تامل سفری به این کشور خواهید داشت.

 

 

اکثریت مردم کشور رومانی به دین مسیحیت گرایش دارند که از این تعداد حدود ۸۷ درصد آن ها تبعه ی ارتودوکس می باشند.

این کشور از نظر جمعیت هفتمین کشور اتحادیه اروپا و از نظر مساحت نهمین کشور با مساحت ۲۳۸۴۰۰ کیلومتر مربع می باشد. این کشور از غرب با مجارستان و صربستان و از شمال شرقی و شرق  با مولداوی و اوکراین و از جنوب با بلغارستان همسایه است.

 

 

مردم این کشور به زبان رومانیایی صحبت می کنند و واحد پولشان لئو رومانی است.

بیشتر کسانی که در این کشور ساکن بودند از منطقه تراچ در یونان بوده اند که یونانی ها آن ها را گتای می نامیدند. پس از آن این سرزمین توسط فرمانروای روم فتح شد و تبدیل به یکی از استان های این امپراتوری شد. سپس این امپراتوری نیروهای خود را عقب کشید. در عین حال تعداد بسیاری از این رومیان قصد خروج از این منطقه را نداشتند. به همین دلیل مردم داچیا به زبان لاتین علاقه مند شده و آن را فرا گرفتند.

 

 

هزار سال پس از آن این منطقه موردحمله ی هون ها و سپس اسلاوها در قرن چهارم مسیحیت و مورد هجوم بلغارها در قرن نهم میلادی قرار گرفت. اسلاوها با سکنی گزین در منطقه و ازدواج با ساکنان داچیا نژادی جدید به وجد آوردند که به نژاد ولاخ ها معروف شد. بلغاری ها نیز مذهب ارتودوکس را در این منطقه تبلیغ و رواج دادند.

 

 

پس از گذشت سال های متمادی، در سال ۱۰۰۳ میلادی، شاه مجارستانی به نام شاه اشتقان اول مناطق مرکزی و شمال غرب رومانی را که در آن زمان ترانسیلوانیا نام داشت تخت سلطه ی خود درآورد و برای تثبیت نفوذ و قدرت خود، ساکسونها و قبایلی از آلما نی ها را وارد منطقه ی ترانسیلوانیا کرد.

 

 

مجاری ها افراد بسیاری را مجبور کردند تا از ترانسیلوانیا به مناطق جنوبی و شرقی کوه های کاربات بروند و در آنجا سکونت کنند که از جمله این افراد ولاخ ها بودند.  در اثر این فشار ها و مهاجرت ها ، استان های والاچیا و ملداویا ایجاد شدند که عموما اداره ی آن ها بر عهده ی شاهان محلی  و لهستان اداره می شد.


 

 

تمام شهر های این کشور جاذبه های توریستی دارند و مردمان آن بسیار خون گرم هستند. نکته ی قابل توجه در مورد این کشور خانه هایی با سقف شیب دار همچون خانه های شمال ایران و پرچم های فراوان رومانی در سرتاسر شهرها و روستاهاست.

 

 

مطالب پیشنهادی :

Comments are closed.


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم