c جاذبه های گردشگری ونیز
چهارشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۳۹۹

جاذبه های گردشگری ونیز


در شهر ونیز معروف به به شهر امپراطوری دریای سابق، کلیسا و کاخ های باشکوهی را میبینیم . در ادامه میخ.اخیم زیباترین و باشکوه ترین جاذبه های شهر ونیز را معرفی کنیم.

میدان سنت مارک

میدان پیاتزا دی سان مارکو، یکی از باشکوه ترین و زیبا ترین میدان های جهان میباشد که در اطراف این میدان،  ساختمان های تاریخی با عظمتی، وجود دارد. بیشک این میدان دوره ثروت و قدرت در زمان امپراطوری ونیز را به رخ میکشد.

 

پل افسوس ها

در ونیز رودخانه ای با نام ریو دی پالاتزو (رودخانه ی قصر) وجود دارد. که معروف ترین و زیباترین پل این شهر با نام پل افسوس روی آن قرار دارد.این پل زیبا که مسقف میباشد سلول های زندان را به ضصر زیبای دوج ها وصل میکند.

 

گراند کانال

زیبا ترین خیابان در جهان که راه اصلی شهر است و حمل و نقل در ونیز بر روی این کانال صورت میگیرد، گراند کانال نامیده میشود. این رودخانه در داخل شهر وجود دارد و توسط ساختمان های باشکوه احاطه شده است.

 

کلیسای سنت مارک

کلیسای دی سان مارکو که بیانگر ثروت و قدرت جمهوری میباشد، در شهر ونیز واقع شده است.

 

کاخ دوج ها

کاخ دوج ها زمانی مرکز قدرت در ونیز بوده و محل حکومت و امیری دوج ها و دولت ونیز در زمان جمهوری به شمار می آید. این کاخ به سبک گوتیک ونیزی بنا شده است.

 

پل ریالتو

پل ریالتو یکی از معروف ترین پل های شهر ونیز میباشد، که بر روی گراند کانال بنا شده است.این پل زیبا در قرن ۱۶ بنا شده است و در گذشته مناطق سان پولو و سان مارکو را به هم وصل میکرده است.

 

گوندالا

شما گردشگر گرامی میتوانید بوسیله ی قایق های زیبا بنام گوندولا بر روی کانال زیبای گرند کانال، به تفریح بپردازید.

 

برج کلیسا سنت مارک

در قرن شانزدهم کلیسای سنت مارک در شهر ونیز بنا شده که مناره ی این کلیسا به عنوان بلندترین برج ناقوس ونیز شناخته شده است. و یکی از قابل تشخیص ترین ساختما های شهر ونیز میباشد. متاسفانه این برج در سال ۱۹۰۲ سقوط کرد و خوشبختانه ده سال بعد بازسازس شد.

 

سانتا ماریا دلا سالوت

ساختمان سانتا ماریا دلا سالوت یکی از زیباترین و نمادین ترین ساختمان های شهر ونیز میباشد. این ساختمان پس از اینکه از طاعون در قرن هفدهم نجات یافت، به افتخار مریم مقدس بنا شد.

 

آرسنال

آرسنال  از بزرگترین کارخانه کستی سازی جهان بشمار می آید که در شهر ونیز بنا شده است. و این شهر قدرت دریایی اش را مدیون این کارخانه می داند. یک دوازده قرن پانزدهمی، ورودی این مجتمع را تزیین کرده است.

 

ریوا دلی اسکیاوونه

ریوا دلی اسکیاوونه یکی از پر جنب و جوش ترین و پر رفت و آمدترین تفرجگاه اسکله ای در ونیز میباشد، که از کاخ دوج ها شروع میشود و به آرسنال ختم میشود.

 

زاتره

یکی دیگر از تفرجگاه های شهر ونیز که اسکله ای طولانی میباشد و در درسودورو بنا شده است، زاتره نام دارد و معمولا از سان پولو و سان مارکو خلوت تر میباشد.

 

خانه ی طلایی

پلازای سانتا سوفیای قرن پانزدهم که به آن چیدارو نیز میگویند، یکی از زیباترین ساختمان ها در کنار ساختمان های با شکوه در اطراف گراند کانال میباشد.

 

مکتب بزرگ سنت مارکو

در قرن سیزدهم این اسکویًلا  به عنوان یکی از شش انجمن برادری در ونیز بنا شد که در اوایل قرن نوزدهم، این ساختمان زیبا به یک بیمارستان تغییر داده شد. در قرن ۱۵ نمای با شکوه و زیبای این عمارت ساخته شد.

 

کلیسای سن زاکاریا

کلیسای سن زاکاریا در خود، چندین نقاشی مهم از جمله تمثال حضرت مریم با کودک و قدیسان از بلینی را در خود جای داده است و از یکی از با شکوه ترین و زیباترین کلیساهای رنسانس جهان میباشد. این کلیسای زیبا در قرن ۱۵ میلادی بت=نا شده است.

 

تئاتر ققنوس

تئاتر ققنوس یکی از زیبا ترین و شناخته شده ترین خانه های اپرا در اروپا میباشد که در قرن ۱۸ بنا شده است. این خانه ی زیبا پس ار آتش سوزی در سال ۲۰۰۳ بازسازی شد.

 

موزه تاریخ نیروی دریایی

موزه تاریخ نیروی دریایی، بهترین موزه ی نیروی دریایی در ایتالیا به حساب می آید و تعداد زیادی از اشیای مرتبط به دریانوردی از جمله توپخانه، گوندولا ، کشتی ها، قایق های مدل و…  در آن یافت میشود.

 

مدونا دل اُرتو

مدونا دل اُرتو یک کلیسای آجری میباشد که در کانارجیو/کاناریجو بنا شده است. این کلیسای زیبا در قرن ۱۴ توسط اومیلیاتی (یک فرقه مذهبی محلی) با خاک یکسان شد.

 

واپورتو

واپورتو(اتوبوس آبی) یکی از محبوت ترین وسیله های حمل و نقل در کنار گوندولوها در شهر ونیز میباشد، که از گوندولوها به صرفه تر میباشد و برای سفر به نقاط مختلف شهر، راحت میباشد.

 

لیدو

ساحل زیبا و طولانی لیدو در در تالاب ونیزی یک جزیره باریک و طولانی به نام لیدو واقع  شده است و در فصل تابستان گردشگران زیادی را در خود جای میدهد.

 

مطالب پیشنهادی :

Comments are closed.


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم