چهارشنبه, ۳۰ آبان , ۱۳۹۷

جاذبه های گردشگری ونیز


در شهر ونیز معروف به به شهر امپراطوری دریای سابق، کلیسا و کاخ های باشکوهی را میبینیم . در ادامه میخ.اخیم زیباترین و باشکوه ترین جاذبه های شهر ونیز را معرفی کنیم.

میدان سنت مارک

میدان پیاتزا دی سان مارکو، یکی از باشکوه ترین و زیبا ترین میدان های جهان میباشد که در اطراف این میدان،  ساختمان های تاریخی با عظمتی، وجود دارد. بیشک این میدان دوره ثروت و قدرت در زمان امپراطوری ونیز را به رخ میکشد.

St.-Marks-Square

پل افسوس ها

در ونیز رودخانه ای با نام ریو دی پالاتزو (رودخانه ی قصر) وجود دارد. که معروف ترین و زیباترین پل این شهر با نام پل افسوس روی آن قرار دارد.این پل زیبا که مسقف میباشد سلول های زندان را به ضصر زیبای دوج ها وصل میکند.

Bridge-of-Sighs

گراند کانال

زیبا ترین خیابان در جهان که راه اصلی شهر است و حمل و نقل در ونیز بر روی این کانال صورت میگیرد، گراند کانال نامیده میشود. این رودخانه در داخل شهر وجود دارد و توسط ساختمان های باشکوه احاطه شده است.

Grand-Canal

کلیسای سنت مارک

کلیسای دی سان مارکو که بیانگر ثروت و قدرت جمهوری میباشد، در شهر ونیز واقع شده است.

IF

کاخ دوج ها

کاخ دوج ها زمانی مرکز قدرت در ونیز بوده و محل حکومت و امیری دوج ها و دولت ونیز در زمان جمهوری به شمار می آید. این کاخ به سبک گوتیک ونیزی بنا شده است.

Doges-Palace

پل ریالتو

پل ریالتو یکی از معروف ترین پل های شهر ونیز میباشد، که بر روی گراند کانال بنا شده است.این پل زیبا در قرن ۱۶ بنا شده است و در گذشته مناطق سان پولو و سان مارکو را به هم وصل میکرده است.

Rialto-Bridge

گوندالا

شما گردشگر گرامی میتوانید بوسیله ی قایق های زیبا بنام گوندولا بر روی کانال زیبای گرند کانال، به تفریح بپردازید.

Gondola

برج کلیسا سنت مارک

در قرن شانزدهم کلیسای سنت مارک در شهر ونیز بنا شده که مناره ی این کلیسا به عنوان بلندترین برج ناقوس ونیز شناخته شده است. و یکی از قابل تشخیص ترین ساختما های شهر ونیز میباشد. متاسفانه این برج در سال ۱۹۰۲ سقوط کرد و خوشبختانه ده سال بعد بازسازس شد.

St.-Marks-Campanile

سانتا ماریا دلا سالوت

ساختمان سانتا ماریا دلا سالوت یکی از زیباترین و نمادین ترین ساختمان های شهر ونیز میباشد. این ساختمان پس از اینکه از طاعون در قرن هفدهم نجات یافت، به افتخار مریم مقدس بنا شد.

Santa Maria della Salute in Venice

آرسنال

آرسنال  از بزرگترین کارخانه کستی سازی جهان بشمار می آید که در شهر ونیز بنا شده است. و این شهر قدرت دریایی اش را مدیون این کارخانه می داند. یک دوازده قرن پانزدهمی، ورودی این مجتمع را تزیین کرده است.

Arsenale

ریوا دلی اسکیاوونه

ریوا دلی اسکیاوونه یکی از پر جنب و جوش ترین و پر رفت و آمدترین تفرجگاه اسکله ای در ونیز میباشد، که از کاخ دوج ها شروع میشود و به آرسنال ختم میشود.

Riva-Degli-Schiavone

زاتره

یکی دیگر از تفرجگاه های شهر ونیز که اسکله ای طولانی میباشد و در درسودورو بنا شده است، زاتره نام دارد و معمولا از سان پولو و سان مارکو خلوت تر میباشد.

Zattere

خانه ی طلایی

پلازای سانتا سوفیای قرن پانزدهم که به آن چیدارو نیز میگویند، یکی از زیباترین ساختمان ها در کنار ساختمان های با شکوه در اطراف گراند کانال میباشد.

Ca-dOro

مکتب بزرگ سنت مارکو

در قرن سیزدهم این اسکویًلا  به عنوان یکی از شش انجمن برادری در ونیز بنا شد که در اوایل قرن نوزدهم، این ساختمان زیبا به یک بیمارستان تغییر داده شد. در قرن ۱۵ نمای با شکوه و زیبای این عمارت ساخته شد.

scuola-Grande-di-San-Marco

کلیسای سن زاکاریا

کلیسای سن زاکاریا در خود، چندین نقاشی مهم از جمله تمثال حضرت مریم با کودک و قدیسان از بلینی را در خود جای داده است و از یکی از با شکوه ترین و زیباترین کلیساهای رنسانس جهان میباشد. این کلیسای زیبا در قرن ۱۵ میلادی بت=نا شده است.

Chiesa-di-San-Zaccaria

تئاتر ققنوس

تئاتر ققنوس یکی از زیبا ترین و شناخته شده ترین خانه های اپرا در اروپا میباشد که در قرن ۱۸ بنا شده است. این خانه ی زیبا پس ار آتش سوزی در سال ۲۰۰۳ بازسازی شد.

Teatro-La-Fenice

موزه تاریخ نیروی دریایی

موزه تاریخ نیروی دریایی، بهترین موزه ی نیروی دریایی در ایتالیا به حساب می آید و تعداد زیادی از اشیای مرتبط به دریانوردی از جمله توپخانه، گوندولا ، کشتی ها، قایق های مدل و…  در آن یافت میشود.

Naval-History-Museum

مدونا دل اُرتو

مدونا دل اُرتو یک کلیسای آجری میباشد که در کانارجیو/کاناریجو بنا شده است. این کلیسای زیبا در قرن ۱۴ توسط اومیلیاتی (یک فرقه مذهبی محلی) با خاک یکسان شد.

Madonna-dellOrto

واپورتو

واپورتو(اتوبوس آبی) یکی از محبوت ترین وسیله های حمل و نقل در کنار گوندولوها در شهر ونیز میباشد، که از گوندولوها به صرفه تر میباشد و برای سفر به نقاط مختلف شهر، راحت میباشد.

VAPORETTO

لیدو

ساحل زیبا و طولانی لیدو در در تالاب ونیزی یک جزیره باریک و طولانی به نام لیدو واقع  شده است و در فصل تابستان گردشگران زیادی را در خود جای میدهد.

Lido di Venezia

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


1 × 7 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم