چهارشنبه, ۳۰ آبان , ۱۳۹۷

۷ جاذبه برتر گردشگری در روسیه


یک سایت تحت عنوان English Russia در روسیه کاری نو و متفاوت انجام داد این سایت با برگزاری یک نظر سنجی اینترنتی و پیامکی خواست تا عجایب هفت گانه ی روسیه را معرفی کند پس از انجام این کار هفت مکان را به عنوان عجایب هفت گانه معرفی نمود:
۱- دریاچه بایکال :

ir2095-19

این دریاچه در محلی در سیبری یا به عبارت دیگر در جنوب سیبری واقع شده است این محل در کشور روسیه و میان استان ایرکوتسک و بوریاتیا قرار دارد نام این دریاچه را در یونسکو ثبت کرده اند آب این دریاچه شیرین بوده و از قدیمیترین و عمیق ترین دریاچه های جهان می باشد. به دلیل قدیمی بودن این دریاچه و اینکه از دیگر مکان های آبی دور است و خود تنها در منطقه ای قرار دارد باعث شده است که گونه های خاص جانوری که مختص این دریاچه می باشد در آن یافت شود .

ir2095-20

می توان این جانوران را از جمله جانوران بی مهره دانست که تعداد آن ها بسیار زیاد است و همچنین گونه هایی از ماهای ها نیز در این دریاچه بسیار جلوه گر هستند از طرفی نوعی فوک منحصر به فرد دیگر نیز در این دریاچه یافت می شود.

ir2095-18

فکی که در این دریاچه زندگی می کند تنها فک آب شیرین جهان می باشد دانشمندان بر این باورند که خوک های آبی در این دریاچه از زمان های قدیم از اقیانوس شمالی به این منطقه آمده و وارداین دریاچه شده اند این دریاچه بزرگترین منبع آب شیرین در جهان می باشد چراکه با توجهه به کل آب های شیرین در جهان تنها ۲۰ درصد آن در این دریاچه قرار گرفته است.و از نظر پهنا نیز ۳۱۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد.
۲- دره آب فشان‌ها :

ir2095-17

در شبه جزیره ی کامچاتکا دره ای وجود دارد که در آن تعداد زیادی آب فشان دارد این محل در خاور دور روسیه می باشد ایم محل از نظر آب فشانی دومین رتبه ی آب فشان در جهان می باشد.

ir2095-16

این دره با توجه به حوزه ی آب خیزی خود دارای نود آب فشان می باشد همچنین تعداد زیادی چشمه ی آب گرم در آن قرار دارد این ها به خاطر حوزه ی آب خیزی به وسعت شش کیلومتر می باشد این دره بسیار خطر ناک بوده و دسترسی به آن بسیار دشوار است و معقول ترین راه برای دست یابی به آن از طریق بالگرد می باشد این آب فشان ها را در سال ۱۹۴۱ میلادی یک دانشمند محلی به نام تاتیانا کشف نمود.

ir2095-15
۳- مجسمه یاد بود مادر میهن روسیه :

ir2095-14
این مجسمه بسیار بزرگ بوده و تنها با اختلاف ۸۵ متر پس از مجسمه ی آزادی بزرگترین و مرتفع ترین مجسمه ی جهان به شمار می رود این مجسمه نماد زن در روسیه می باشد و در پایان دهه پنجاه میلادی به یادبود آن هایی که در جنگ جهانی دوم کشته شدند ساخته شد این مجسمه به عنوان مجسمه ی یادبود در کتاب رکورد های گینس ثبت شده است.
۴- کاخ پترگوف :

ir2095-9
در فدرال سن پترزبورگ شهری به نام پترگوف وجود دارد که واقع در شمال روسیه می باشد همچنین این محل نزدیک به خلیج و ساحل جنوبی فنلاند استدر سال ۱۹۸۹ این شهر سرشماری شد و جمعیت آن ۸۱٫۵۲۵ گزارش شد همچنین در سال ۲۰۰۲ نیز بار دیگر این شهر سرشماری شد و جمعیت آن ۶۴٫۷۹۱ ثبت شد این دو سرشماری نشان دهنده ی کاهش جمعیت در این شهر می باشد. این کاخ به دستور پتر کبیر پادشاه روسیه ساخته شد و از پرطرف دار ترین مکان هایی است که توریستان آن را برای گردشگری انتخاب می کنند.

 

ir2095-10

ir2095-11

۵- کلیسای جامع سنت باسیل :

ir2095-6
یکی از بناهای قدیمی و جامع در روسیه کلیسای جامع سنت باسیل می باشد که از توجه ویژه ای برخوردار است این کلیسا در قرن شانزدهم بنا شده و تا به امروز مورد تحسین گردش گران قرار گرفته است و می توان اذعان کرد که فرهنگ و تاریخ روسیه به شکلی نماد این کلیسا می باشند موقعیت آن در میدان سرخ که یکی از مهمترین میدان های مسکو بوده قرار دارد و این خود نشان دهنده ی نمادی بسیار کم یاب از نظر موقعیت که بین آسیا و اروپا در نظر گرفته می شود

ir2095-7

این بنا طی شش سال از سال های ۱۵۵۵ تا ۱۵۶۱ ساخته شده است و می توان نامی که بر آن گماشته شده است را برگرفته از نام یکی از قدیسان ارتدکس دانست این کلیسا به فرمان ایوان مخوف که در کل به عنوان نمادی برای بزرگداشت و یادبود است ساخته شد این بزرگداشت دلیلیش تصرف شهر قازان بوده است . نوع معماری که در ساخت این کلیسا مورد توجه قرار گرفته است بسیار زیبا می باشد و گنبد هایی پیازیشکل همراه با طراحی زیبا مورد توجه بسیاری قرار گرفته است شایان ذکر است آتش سوزی های زیادی در این کلیسا صورت گرفته است ولی به سرعت باسازی شده است.

ir2095-8

 

۶- ستون های سنگی :
این ستون ها از عجایبی بسیار زیبا در روسیه می باشند به طوری که دانشمندان بر این باورند که هیچ فردی قدرت و توانایی ساخت آن ها را ندارد و تنها نیرویی که می تواند آن ها را بساز طبیعت می باشد این ستون ها از نظر موقعیت در منطقه ی کومی قرار دارد و دقیقا هیچ کس نمی داند در چه زمانی به وجود آمده اند با این حال دانشمندان عمر این ستون ها را ۲۰۰ میلیون برآورد نموده اند که این سن از قدمت کل بشر نیز بسیار بیشتر است ارتفاع بلند ترین این ستون ها ۴۲ متر می باشد

ir2095-4
۷-کوه البروس :

ir2095
این قله را می توان با نام قله ی البرز هم خانواده دانست و در ریشه هر دو شکلی از یک واژه می باشند این کوه بلند ترین نقطه ی روسیه است و حتی افرادی بیان کرده اند که بلند ترین نقطه در اروپا است ارتفاع آن ۵۶۰۰ متر می باشد و هر ساله بسیاری از گردشگران برای ورزش هایی مثل اسنو برد و اسکی به آن جا سفر می کنند این قله در غرب رشته کوه قفقاز واقع شده است. و از نظر زیبایی بسیار چشم انداز دارد.

ir2095-1

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظرات


2 × 5 =


به آژانس مسافرتی امتیاز بدهید

از حمايتتان سپاس‌گزاریم